Żona Jońskiego, korupcja i wędliny. Trwa proces ws. łapówek i wyłudzeń

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

© lukasz_gl

Przed wieluńskim sądem przesłuchano kolejnych świadków w toczącym się procesie ws. korupcji i wyłudzeń dotacji unijnych. Na ławie oskarżenia zasiada kilkadziesiąt osób, wśród nich Małgorzata E.-J., żona byłego szefa SLD w Łódzkiem, a obecnie posła Koalicji Obywatelskiej Dariusza Jońskiego. Małżonka polityka miała nie tylko podrabiać dokumenty, by określone podmioty dostały dotacje, ale do tego przyjąć łapówkę w postaci… wyrobów wędliniarskich.

Do przesłuchania jest w sumie ponad 100 świadków.

Śledztwo w sprawie wyłudzeń prowadziła przed wieloma laty Prokuratura Apelacyjna w Łodzi, ale w grudniu 2009 r. przekazała je do sieradzkiej prokuratury okręgowej.

Postępowanie było wielowątkowe, dotyczyło m.in. żądania korzyści majątkowej przez pracowników oddziału regionalnego Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa w Łodzi oraz wyłudzenia środków z funduszu “SAPARD” przez stowarzyszenia działające w aglomeracji łódzkiej.

Zarzuty przedstawiono ponad 70 osobom, wśród nich Małgorzacie E.-J., żonie byłego szefa SLD w Łódzkiem, obecnie posła Koalicji Obywatelskiej Dariusza Jońskiego.

Prokuratura zarzuciła kobiecie popełnienie przestępstw podrobienia i przerobienia dokumentów w latach 2005-2006 podczas jej pracy jako specjalisty w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łodzi. Zdaniem śledczych działania oskarżonej umożliwiły innym osobom i podmiotom w uzyskaniu wsparcia finansowego i unijnego na sumę 122 tysięcy zł. Nadto kobiecie zarzucono przyjęcie korzyści majątkowej w postaci wyrobów wędliniarskich łącznej wartości 600 zł.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu w 2013 roku.

Za zarzucane przestępstwa sąd może wymierzyć karę łączną do 15 lat pozbawienia wolności. Kolejną rozprawę zaplanowano na 26 czerwca 2020 roku. 

» Kliknij i zobacz komentarze pod artykułem lub skomentuj na niezalezna.pl

Zostaw komentarz