Znakomite wiadomości dla Wisły Kraków ws. Buksy. Może zarobić kilka milionów euro

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Aleksander Buksa to jeden z największych talentów grających w ekstraklasie. 17-latek rozegrał już 25 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej (głównie z ławki, spędził na boisku 600 minut) i w tym czasie zdążył strzelić cztery gole, zostając m.in. najmłodszym strzelcem gola w historii Wisły Kraków. Dobre występy tak młodych piłkarzy nie przechodzą bez echa w Europie, a Buksę obserwowali m.in. przedstawiciele FC Barcelony czy kluby z Anglii, Francji czy Niemiec.

Zobacz wideo Znani polscy piłkarze wracają do Ekstraklasy

Aleksander Buksa przedłuży kontrakt z Wisłą Kraków “na sto procent”

Jednak przez wygasający już w grudniu 2020 roku kontrakt Buksa mógł rozmawiać z innymi klubami i podpisać kontrakt, a jego nowy klub zapłaciłby Wiśle jedynie ekwiwalent za wyszkolenie. To się jednak nie stanie, bo jak informują Meczyki, “sprawa zakończy się happy endem i piłkarz wkrótce przedłuży umowę”. Rozmowy co prawda jeszcze trwają, ale “klub, piłkarz, tata i agenci chcą przedłużyć umowę” i ma zostać ona podpisana na sto procent wraz z klauzulą odstępnego.

To wcale nie oznacza, że Buksa nie odejdzie z Wisły Kraków – jednak podpisanie nowej umowy sprawi, że krakowski klub będzie mógł decydować, kiedy go sprzedać (chyba że chętny wpłaci klauzulę) i zarobić na nim nawet kilka milionów euro, co nie byłoby możliwe, gdyby piłkarz nie przedłużył kontraktu.

Zostaw komentarz