Żłobek na osiedlu Przyzby-Zalesie: ZIM szuka wykonawcy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Do poniedziałku, 15 czerwca można zgłaszać chęć udziału w licytacji elektronicznej dotyczącej przygotowania pomieszczeń żłobka na osiedlu Przyzby-Zalesie.

W jednym z budynków wybudowanych w ramach pierwszego etapu osiedla komunalnego Przyzby-Zalesie wygospodarowano przestrzeń na potrzeby żłobka. Kilka tygodni temu ZIM ogłosił zaproszenie do udziału w licytacji elektronicznej na to zlecenie. W pierwszym podejściu nie udało się jednak wyłonić wykonawcy zadania.

Do 15 czerwca można zgłaszać chęć udziału w drugiej licytacji elektronicznej. Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu i realizacja robót wykończeniowych, dzięki którym możliwe będzie przystosowanie powierzchni liczącej 314 m kw. do opieki nad najmłodszymi. Żłobek ma być przeznaczony dla 52 maluchów, przewidziane są dwa oddziały – przy każdej sali ma być łazienka i magazyn na leżaki. Każde z pomieszczeń do zabawy będzie miało niezależne wyjście na plac zabaw i ogródek, z którego będą mogły korzystać jedynie maluchy i ich opiekunowie. W ramach placówki przewidziano też miejsce m.in. na wózkownię, szatnię, kuchnię oraz pomieszczenie do wydawania posiłków. Lokal ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Więcej o licytacji elektronicznej TUTAJ.

Tymczasem już niebawem rozpocznie się aranżacja placu zabaw i ogródka przynależącego do żłobka. W licytacji elektronicznej wybrano firmę, która najpierw zaprojektuje to miejsce, a następnie dostarczy i zamontuje urządzenia do zabawy. Powierzchnia terenu do zagospodarowania, który znajduje się bezpośrednio przy lokalu żłobka, od południowej strony, wynosi ok. 430 m kw. Przewiduje się, że jedynie 30 proc. całego terenu ma zostać zagospodarowana – pozostałe 70 proc. pozostanie niezagospodarowany, będzie rosła tam trawa, by umożliwić swobodną zabawę dla dzieci.

pokaż metkę

Osoba publikująca: Monika Jagiełło

Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej

https://cityon.pl/krakow

Zostaw komentarz