Zima nadciąga! PIERWSZY ŚNIEG już w tym tygodniu!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Zima nadciąga! PIERWSZY ŚNIEG już w tym tygodniu! © sun ok/Shutterstock Zima nadciąga! PIERWSZY ŚNIEG już w tym tygodniu!

Za chwilę kalendarzowa jesień, a do Polski już zbliża się zima. Synoptycy zapowiadają pierwsze opady śniegu. Biały puch spadnie już w weekend!

Wielka zmiana pogody i nagły atak zimy? Synoptycy wiedzą już, kiedy spadnie pierwszy śnieg w Polsce. Możemy spodziewać się go… W TYM TYGODNIU!

Już wcześniej prognozy długoterminowe zapowiadały rychłą zmianę w pogodzie i nadejście długiej, zimnej i białej zimy. Panujące w tym tygodniu w Polsce upały to już koniec ciepła na ten rok. Za chwilę wszystko mocno się zmieni.

Zobacz także:

NADCIĄGA PIERWSZY ŚNIEG! Synoptycy zapowiadają zimę

Potężna fala epidemii, lockdown i… wojna. PRZERAŻAJĄCA WIZJA

Śnieg w Polsce w weekend

Wtorek 22 września to pierwszy dzień kalendarzowej jesieni, jednak w niemal całym kraju pogoda ma być iście letnia – wszędzie dużo słońca i temperatury w granicach 25 stopni Celsjusza. W środę ma być podobnie, zaś w czwartek aura zacznie się zmieniać.

Powoli będzie coraz chłodniej, przyjdą chmury i opady deszczu. W weekend czekać ma nas największe zaskoczenie. Synoptycy przewidują pierwszy śnieg na południu Polski!

Pierwszy atak zimy nastąpić ma w weekend 26-27 września w Karpatach i Sudetach. Temperatury w górach spaść mają w okolice zera stopni. Zimno spotęguje bardzo silny wiatr, który spowoduje, że odczuwalna temperatura powietrza może sięgnąć nawet -10 stopni Celsjusza. Synoptycy zapowiadają też, że miejscami spaść może nawet kilka centymetrów śniegu!

Zobacz także:

PRZESTAWIAMY ZEGARKI! Zmieniamy czas z letniego na zimowy

Kinga Duda prezydentką! Wróżka Cesaria zapowiada: wygryzie ojca

Zostaw komentarz