Zasiłek dla bezrobotnych będzie podniesiony. Rząd ma już przygotowane warianty

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

© zdjęcie ilustracyjne / skyradar

– Pracujemy nad podniesieniem zasiłku dla bezrobotnych – zapewniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Oszacowała, że na koniec roku będzie ok. 1,3-1,4 mln bezrobotnych. W minionym tygodniu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział podniesienie zasiłku dla bezrobotnych do 1200 zł i dodatkowy zasiłek trzymiesięczny w kwocie 1300 zł dla tracących pracę.

Obecnie przez pierwsze trzy miesiące bezrobotny, który ma od 5 do 20 lat stażu pracy, otrzymuje zasiłek w wysokości 861,40 zł brutto (741,87 zł netto).

Minister Maląg w radiowej Jedynce zapewniła, że rząd ma już przygotowane “warianty podniesienia zasiłku”.

“Mówimy o kwocie, o której pan premier wspomniał – 1200 zł”

– wskazała.

“Pracujemy nad tym razem z panem prezydentem, który również nad tym tematem się pochyla”

– powiedziała.

Czytaj również: Premier Morawiecki zapowiedział podniesienie wysokości zasiłku dla bezrobotnych

Dodała, że prowadzone są analizy wzrostu bezrobocia.

Minister oszacowała, że na koniec roku będzie ok. 1,3-1,4 mln bezrobotnych.

“Bardzo niechętnie wypowiadam się, ile planujemy osób bezrobotnych na koniec roku. Planujemy, aby tych osób było jak najmniej, aby ochronić miejsca pracy, aby pracodawcy mogli prowadzić swoje firmy, a Polacy, aby mogli pracować, aby ich rodziny mogły dobrze żyć”

– powiedziała minister.

Zobacz także: 

Odtwórz ponownie wideo

NASTĘPNY

 • BGK wdrożył pakiet pomocowy dla firm dotkniętych skutkami pandemii. Mogą skorzystać z form wsparcia wartych łącznie kilkaset miliardów złotych

  BGK wdrożył pakiet pomocowy dla firm dotkniętych skutkami pandemii. Mogą skorzystać z form wsparcia wartych łącznie kilkaset miliardów złotych

  Bank Gospodarstwa Krajowego wdraża 10 programów pomocowych dla przedsiębiorstw każdej wielkości, wartych łącznie nawet kilkaset miliardów złotych. Pakiet pomocowy ma wesprzeć polskie firmy w zachowaniu płynności finansowej, ale też w zaplanowaniu przyszłych inwestycji. Oprócz już istniejących rozwiązań – jak gwarancje de minimis czy kredyt na innowacje technologiczne – pojawiły się też nowe, np. pożyczki płynnościowe z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Przedsiębiorcy mogą korzystać z kilku produktów jednocześnie. Wsparcie przysługuje również tym firmom, które korzystają z rządowych ulg i zwolnień ze składek ZUS. Większość rozwiązań jest już dostępna na rynku.

  Logo Newseria BiznesNewseria Biznes
 • Ceny usług fryzjerskich mogą wzrosnąć. Głównym powodem będą wyższe koszty pracy w rygorze sanitarnym

  Ceny usług fryzjerskich mogą wzrosnąć. Głównym powodem będą wyższe koszty pracy w rygorze sanitarnym

  W poniedziałek 18 maja zaczyna się trzeci etap odmrażania gospodarki. Oznacza on m.in. możliwość ponownego otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych, jednak w zaostrzonym rygorze sanitarnym. Konieczność zbudowania przepierzeń lub ograniczenia liczby jednocześnie obsługiwanych klientów przełoży się jednak na wzrost kosztów działalności, a niemal co trzeci zakład fryzjerski nie ma żadnej poduszki finansowej. Branża beauty daje zatrudnienie dla 300 tys. osób.

  Logo Newseria BiznesNewseria Biznes
 • Restauratorzy są gotowi na wznowienie działalności. Wdrożyli procedury i czekają na zielone światło od rządu

  Restauratorzy są gotowi na wznowienie działalności. Wdrożyli procedury i czekają na zielone światło od rządu

  Gastronomia jest jedną z branż najbardziej poszkodowanych wskutek pandemii. Restauratorzy liczą straty i czekają na decyzję rządu znoszącą obowiązujące w niej obostrzenia. Podkreślają też, że w ciągu minionych dwóch miesięcy wypracowali wysokie standardy i procedury, które pozwolą im bezpiecznie obsługiwać klientów po wznowieniu działalności. Właściciele restauracji obawiają się jednak, że część szykowanych przez rząd obostrzeń sprawi, że będzie to całkowicie nieopłacalne. Tymczasem branża potrzebuje restartu już teraz.

  Logo Newseria BiznesNewseria Biznes

NASTĘPNY

NASTĘPNY

Zostaw komentarz