Zamknięcie mostu Nowohuckiego

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Od maja tego roku most Nowohucki jest w remoncie. W przyszły weekend most zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu pojazdów – z uwagi na konieczność eliminacji drgań podczas betonowania i wiązania betonu płyty pomostu.

Most Nowohucki zostanie zamknięty w piątek, 17 lipca, ok. godz. 22.00. Ruch zostanie przywrócony w poniedziałek, 20 lipca, ok. godz. 4.00. Pojazdy kierowane będą objazdem: z jednej strony ulicami Stoczniowców, Ofiar Dąbia, al. Pokoju, przez rondo 308 Dywizjonu, Nowohucką do Ciepłowniczej. Z drugiej strony pojazdy pojadą analogicznie w kierunku ul. Saskiej. W czasie zamknięcia obiektu betonowana będzie płyta pomostu. Ruch pieszych i rowerzystów pozostaje bez zmian.

Do tej pory na moście wykonano zabezpieczenie antykorozyjne stalowej płyty pomostu, zbrojenie płyty pomostu, demontaż urządzeń dylatacyjnych i wstępny montaż nowych dylatacji na jezdni północnej. Pozostały do wykonania prace związane z ułożeniem izolacji poziomej, osadzenie wpustów mostowych i ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej. Na początku sierpnia rozpoczną się prace na stronie południowej (kierunek Płaszów). Ruch będzie odbywał się analogiczne jak obecnie, po jednym pasie w każdym kierunku.

Prace na moście pochłoną ok. 4,1 mln zł. Remont potrwa do końca września.

pokaż metkę

Osoba publikująca: Monika Jagiełło

Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej

https://cityon.pl/krakow

Zostaw komentarz