Zaangażowana społecznie Sonia Bohosiewicz dołącza do protestu #BlackFriday zamiast #BlackOutTuesday… (FOTO)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Sonię Bohosiewicz widzowie kojarzą głównie z ról serialowych oraz polskich komedii. Aktorka robi co może, żeby zjednać sobie sympatię widzów, ale nie jest to proste. Nie pomaga jej w tym wybuchowy charakter i dzielenie się z fanami nieprzemyślanymi opiniami. W mediach najczęściej pojawia się za sprawą swoich kontrowersyjnych wypowiedzi lub poczynań, które nie przechodzą bez echa.

Jednym z bardziej pamiętnych wydarzeń z udziałem Sonii, było “zbojkotowanie” jej przez fotoreporterów podczas premiery filmu, w którym zagrała. Mieli oni za złe aktorce jej słowa o “wymarciu zawodu paparazzi” i niewybredne komentarze pod ich adresem.

bCzjQMiL

Tym razem Sonia postanowiła pochwalić się swoją znajomością sytuacji społeczno-politycznej na świecie i dołożyć cegiełkę do światowego ruchu #BlackLivesMatter. Jego najnowsza odsłona jest związana ze skandalicznym morderstwem czarnoskórego mężczyzny, którego dopuścił się biały policjant. Takie sytuacje zdarzają się w Stanach Zjednoczonych regularnie, nic zatem dziwnego, że społeczeństwo postanowiło wreszcie się zbuntować. W całym kraju trwają protesty, do których przyłączają się również gwiazdy.

bCzjQMiR

Zaangażowana politycznie Bohosiewicz opublikowała na swoim profilu pustą grafikę w czarnym kolorze, która miała być przejawem solidarności z przedstawicielami ciemiężonej grupy społecznej. Instagram został zalany podobnymi obrazkami, trendującymi pod hasztagiem #blackouttuesday.

Choć cel był szlachetny, wyszło niestety jak zwykle… Nieuważna Sonia oznaczyła bowiem zdjęcie hashtagiem #blackfriday, odnoszącym się do Czarnego Piątku – popularnego na całym świecie dnia sklepowych wyprzedaży.

#nocomment #blackfriday #floyd #stopracism #leniwazona – napisała Bohosiewicz, co można przetłumaczyć jako: “Bez komentarza. Czarny piątek. Floyd. Stop rasizmowi”.

Internauci szybko wytknęli aktorce błąd, który natychmiast poprawiła, dodając nowy podpis i… zapobiegawczo wyłączając komentarze.

bCzjQMiS

#blackouttuesday Wybaczcie pomyłkę kliknięcia podpowiedzi hasztagowej – odpowiedziała na zarzuty internautów Sonia.

bCzjQMiT
bCzjQMjm

żródło:

Zostaw komentarz