Wyszkoni: Wstyd mi za taką Polskę

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Anna Wyszkoni © PAP / Leszek Szymański Anna Wyszkoni

“Wyjechałam przed 10 dniami, żeby złapać oddech i znaleźć równowagę. Udało mi się to. Niestety, w ostatnich dniach, tuż przed moim powrotem do domu, na nowo poczułam niepokój i smutek” – zaczęła swój wpis Wyszkoni. “Sznurują nam usta, ciskają nami o ziemię, robią z nami co chcą. Bezwzględnie i brutalnie, jak w epoce, która dawno minęła i miała już nie wrócić” – dodała.

Piosenkarka podkreśliła, że wstyd jej za taką Polskę, boi się takiej Polski i nie chce się z taką Polską utożsamiać. “Chciałabym, żeby nasz kraj był wolnością, tolerancją i miłością. Coraz dalej nam do tych wartości. Zawsze będę stała murem za drugim człowiekiem, który, tak jak ja, chce być wolny, szanowany i kochany” – napisała.

Swój wpis oznaczyła takimi hasztagami, jak #loveislove #wolność #miłośćniewyklucza #wartości #szacunek #miłość #tolerancja #lgbt #tęczanieobraża.

Debata na temat środowisk LGBT po raz kolejny zdominowała polską debatę publiczną po zatrzymaniu agresywnego aktywisty LGBT Michała Sz. ps. Margot. Mężczyzna został aresztowany na 2 miesiące za uszkodzenie samochodu Fundacji Pro-Prawo do Życia kilka tygodni temu i atak na działacza tej organizacji. To ta sama osoba, która była sprawcą profanacji figury Chrystusa. Po decyzji sądy w jego sprawie środowiska LGBT zorganizowały protesty.

Braun wręczył Witek prezent. “Proszę to stąd zabrać”

Duże emocje w Sejmie. “Nie są to nawet dwie przeciętne pensje”, “jak można w ogóle wpaść na taki pomysł?”

Zostaw komentarz