Wysoki przyrost zakażeń koronawirusem. Większość z kopalni Zofiówka

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Badania przesiewowe w KWK Zofiówka © Fot. Dominik Gajda / Agencja Gazeta Badania przesiewowe w KWK Zofiówka Ministerstwo poinformowało o 317 nowych przypadkach i 10 ofiarach śmiertelnych. Oznacza to, że dzienny bilans zakażeń koronawirusem znacznie przekroczył 500.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 317 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej chorych przybyło w województwie śląskim 156 – wszystkie przypadki to pracownicy KWK Zofiówka. 

62 nowe przypadki są w woj. łódzkim, 47 w mazowieckim, 27 w wielkopolskim, 10 w małopolskim, siedem w dolnośląskim, pięć w opolskim i po jednym w województwach podkarpackim, podlaskim i pomorskim.

Resort podał też informacje o śmierci 10 zakażonych koronawirusem osób: 80-letniej kobiety ze Starachowic, 74-letniego mężczyzny z Kozienic, 83-letniej kobiety i 90-letniej kobiety, a także 99-letniego mężczyzny z Warszawy, 84-letniego mężczyzny, który zmarł w Warszawie, ale był mieszkańcem woj. łódzkiego, 66-letniej kobiety z Puław, 77-letniego mężczyzny z Wolicy oraz 87-letniego mężczyzny i 80-letniego mężczyzny ze Zgierza. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Przed południem ministerstwo informowało o 259 zakażeniach, co daje łącznie 576 nowych przypadków.

Liczba zakażonych koronawirusem: 25 986/1 153 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 

Zobacz także:

Odtwórz ponownie wideo

NASTĘPNY

NASTĘPNY

Zostaw komentarz