Wymowna cisza prezydenta. Dlaczego Andrzej Duda milczy przed wyborami? © PAP Wymowna cisza prezydenta. Dlaczego Andrzej Duda milczy przed wyborami?

Od kontrowersyjnej aktywności w Hot16Challenge z rapowaniem o “ostrym cieniu mgły” Andrzej Duda milczy w sprawach publicznych – zauważa „Rzeczpospolita”.

Andrzej Duda wyłączył się z komentowania bieżącej polityki – zauważa Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”. Nie komentował sprawy protestów przedsiębiorców, których pacyfikowała policja, nie odniósł się do cenzury w Radiowej Trójce.

Andrzej Duda milczy w ważnych sprawach. Dlaczego? 

Prezydent milczy w sprawie funduszu medycznego, którym PiS przykrył na początku roku słynne 2 miliardy dla TVP. Nie odniósł się do kolejnego filmu braci Sekielskich o pedofilii. Listę można by wydłużać.

Zobacz także

Nowy sondaż prezydencki: Duda z niewielką przewagą nad Trzaskowkim w II turze

Prezydent może wpaść w pułapkę unikania trudnych tematów. Jednoznaczne komentarze mogą oznaczać spadek poparcia, które już jest widoczne, zarówno przez napiętą atmosferę między rządem a opozycją, jak i zmianą kandydata PO na prezydenta.

Zapewne sztab Dudy uznał, że prezydent nie powinien zabierać stanowiska w sprawach, które mogłyby go obciążyć.

Zobacz także

Pięć dni na zebranie 100 tys. podpisów? Tak może wyglądać kalendarz wyborczy

Duda ograniczył się do aktywności takich jak składane wieńce, czy odpoczynek z leśnikami na łonie bieszczadzkiej natury. Za ten ostatni i tak stanął w ogniu krytyki – za biesiadowanie w czasie epidemii, bez maseczki i nietrzymaniu dystansu z obcymi ludźmi.

Prezydent unika mediów, w przeciwieństwie do jego kontrkandydatów. Zadowala się facebookowym czatami z internautami.

RadioZET.pl/Rp.pl

Kategorie: Newsy