Wymowna cisza prezydenta. Dlaczego Andrzej Duda milczy przed wyborami?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Wymowna cisza prezydenta. Dlaczego Andrzej Duda milczy przed wyborami? © PAP Wymowna cisza prezydenta. Dlaczego Andrzej Duda milczy przed wyborami?

Od kontrowersyjnej aktywności w Hot16Challenge z rapowaniem o “ostrym cieniu mgły” Andrzej Duda milczy w sprawach publicznych – zauważa „Rzeczpospolita”.

Andrzej Duda wyłączył się z komentowania bieżącej polityki – zauważa Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”. Nie komentował sprawy protestów przedsiębiorców, których pacyfikowała policja, nie odniósł się do cenzury w Radiowej Trójce.

Andrzej Duda milczy w ważnych sprawach. Dlaczego? 

Prezydent milczy w sprawie funduszu medycznego, którym PiS przykrył na początku roku słynne 2 miliardy dla TVP. Nie odniósł się do kolejnego filmu braci Sekielskich o pedofilii. Listę można by wydłużać.

Zobacz także

Nowy sondaż prezydencki: Duda z niewielką przewagą nad Trzaskowkim w II turze

Prezydent może wpaść w pułapkę unikania trudnych tematów. Jednoznaczne komentarze mogą oznaczać spadek poparcia, które już jest widoczne, zarówno przez napiętą atmosferę między rządem a opozycją, jak i zmianą kandydata PO na prezydenta.

Zapewne sztab Dudy uznał, że prezydent nie powinien zabierać stanowiska w sprawach, które mogłyby go obciążyć.

Zobacz także

Pięć dni na zebranie 100 tys. podpisów? Tak może wyglądać kalendarz wyborczy

Duda ograniczył się do aktywności takich jak składane wieńce, czy odpoczynek z leśnikami na łonie bieszczadzkiej natury. Za ten ostatni i tak stanął w ogniu krytyki – za biesiadowanie w czasie epidemii, bez maseczki i nietrzymaniu dystansu z obcymi ludźmi.

Prezydent unika mediów, w przeciwieństwie do jego kontrkandydatów. Zadowala się facebookowym czatami z internautami.

RadioZET.pl/Rp.pl

Zostaw komentarz