Wybierasz się za granicę? Lepiej uważaj na te gesty! Ich znaczenie w innym kraju może ściągnąć na ciebie kłopoty

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Coraz częściej podróżujemy za granicę, a znajomość lokalnych języków nie stanowi dla nas problemu. W rozmowie z obcokrajowcami pomagamy sobie w porozumieniu, posługując się gestami, ale warto zachować ostrożność! Znaczenie gestów nie jest uniwersalne na całym świecie i niechcący możemy obrazić naszego rozmówcę, a nawet narazić się na aresztowanie! Z jakimi gestami lepiej uważać? Zobacz, zanim się wygłupisz!

Planując zagraniczny wyjazd, warto przygotować się do niego nie tylko pod kątem stworzenia listy miejsc, które chcemy zobaczyć czy kompletowania ekwipunku. Lepiej także zapoznać się z lokalnymi zwyczajami i kulturą, by przypadkiem nie narazić się na nieprzyjemności. Tak naturalne dla nas rzeczy jak gesty, którymi często pomagamy sobie w komunikacji, nie są interpretowane na całym świecie w ten sam sposób.

Uwaga na gesty! Nawet w Europie mogą mieć odmienne znaczenie

Jeśli zagranicą nasz rozmówca będzie wyrozumiały lub po prostu zaznajomiony z europejską kulturą, mamy szczęście. W innej sytuacji możemy znaleźć się w opałach. Przed podróżą warto więc dowiedzieć się, jakie różnice kulturowe dzielą nas z krajem, do którego się wybieramy.

Uwaga! Nawet w krajach europejskich możemy obrazić naszego rozmówcę gestem, który dla nas ma pozytywne lub neutralne znaczenie! Zobacz najpopularniejsze gesty, które gdzie indziej mają inne znaczenie.

Wideo

Źródło:

Zostaw komentarz