Wszystko jasne! Znamy grupę mistrzowską i spadkową ekstraklasy! [Tabela]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Raków Częstochowa był w środę bardzo blisko wyrwania trzech punktów Wiśle Kraków i przedłużenia szans na awans do grupy mistrzowskiej. Drużyna Marka Papszuna prowadziła już 2:1. A Wygranej Wisły nie byłoby, gdyby nie znakomita postawa Jakuba Błaszczykowskiego, który zdobył bramkę i zaliczył dwie bardzo ważne asysty.

Znamy grupę spadkową i mistrzowską

Porażka gości oznacza jednak, że Raków Częstochowa jest na 11. pozycji z 38 punktami i stracił już szansę awansu do grupy mistrzowskiej.  Podobnie Wisła Płock, która w środę przegrała 1:2 ze Śląskiem Wrocław i ma tylko 37 punktów. Ósma w tabeli Lechia Gdańsk ma zaś 42 punkty. 

Zobacz wideo Dariusz Mioduski tłumaczy, jak będzie budowana Legia Warszawa

Walka o mistrzostwo rozstrzygnięta?

Wydaje się również, że walka o mistrzostwo zaczyna się już mocno klarować, bo Legia Warszawa po środowym zwycięstwie odskoczyła Piastowi Gliwice aż na 10 punktów. Do zakończenia rozgrywek pozostało tylko osiem spotkań.  

Oddech złapała także Wisła Kraków, która w tym momencie ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową, a w niedzielę zagra z Arką Gdynia, która jest 15. Jeśli Wiślacy wygrają to spotkanie, to zrobią bardzo ważny krok w kierunku utrzymania. 

TABELA PKO EKSTRAKLASY:

Tabela ekstraklasyTabela ekstraklasy Sport.pl

Zostaw komentarz