Wpadka posła PiS. Chciał uderzyć w Trzaskowskiego, udostępnił oczywistego fake newsa

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Rafał Trzaskowski © Newspix.pl / GRZEGORZ KRZYZEWSKI / FOTONEWS Rafał Trzaskowski

„Mistrz i uczeń? Wojciech Jaruzelski i Rafał Trzaskowski – były prezydent i niedoszły prezydent” – napisał na Facebooku poseł PiS Marek Kwitek. Równocześnie udostępnił rzekome zdjęcie, które jest oczywistym fake newsem.

„To zdjęcie mówi samo za siebie…” – brzmi podpis zamieszczonej w internecie fotografii, która rzekomo przedstawia stojących obok siebie obecnego prezydenta Warszawy i kandydata PO w oraz generała Wojciecha Jaruzelskiego, działacza komunistycznego, który wprowadził w Polsce stan wojenny i prezydenta w latach 1989-1990, zmarłego w 2014 roku.

Rzekome zdjęcie jest oczywiście bardzo prowizorycznie wykonanym fotomontażem. Twarz Rafała Trzaskowskiego została wklejona w twarz Moniki Jaruzelskiej, córki generała. Bez większego trudu można choćby zauważyć wystające zza głowy Trzaskowskiego włosy Jaruzelskiej.  

„Mistrz i uczeń? Wojciech Jaruzelski i Rafał Trzaskowski – były prezydent i niedoszły prezydent” – napisał na swoim poseł Marek Kwitek udostępniając fałszywe zdjęcie. Zdaje się, że poseł nie zauważył, że fotografia nie jest prawdziwa.

Wpis szybko zniknął z tablicy Kwitka, ale w internecie nic nie ginie. Zrzut ekranu przedstawiający nieszczęsny wpis opublikowała na swoim profilu m.in. posłanka Platformy Obywatelskiej, Marzena Okła-Drewnowicz, która poinformowała o sprawie.

„Poseł PiS z Sandomierza Marek Kwitek, z zawodu nauczyciel, opublikował sfabrykowane zdjęcie Rafała Trzaskowskiego. Jakim człowiekiem trzeba być, Marku, żeby w politycznej zajadłości posuwać się do takich rzeczy?” – pyta posłanka na . „To gest Waszej niemocy. Niemocy, która przerodzi się w zwycięstwo Polski” – dodała.

Zostaw komentarz