WOŚP: kolejny transport kombinezonów dla medyków walczących z koronawirusem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Jak informuje WOŚP, dziś około godz. 12 na Lotnisku Chopina w Warszawie wylądował samolot Polskich Linii Lotniczych LOT z trzecim i jednocześnie ostatnim tak dużym transportem wyposażenia medycznego, zamówionego przez Orkiestrę. Lot 7814 z Pekinu zorganizowany został w ramach rządowego programu “Cargo dla Polski”. Na pokładzie Dreamlinera znalazło się 40 tys. kombinezonów ochronnych. To ładunek o masie prawie 13 ton i objętości 96 metrów sześciennych.

ZOBACZ TEŻ: O tym, że ma koronawirusa, służby dowiedziały się od niego. Sanepid i szpital przerzucają się winą

– Ogromne podziękowanie dla wszystkich, którzy organizują takie loty i most powietrzny, który pomaga nam skutecznie walczyć z koronawirusem. Moc ludzi nad tym czuwa! Możemy mówić, że sukces, pieniądze dobrze wydane, pomoc jest dobrze zorganizowana – mówi Jurek Owsiak, szef WOŚP.

Transport możliwy był dzięki wsparciu takich instytucji, jak AMG Cargo Logistics, LOT Polish Airlines Cargo, LOT Polish Airlines, Lotnisko Chopina, LS Airport Services i Kancelaria Premiera. – Kombinezony za kilka dni, po dopełnieniu niezbędnych formalności, trafią do magazynu centralnego WOŚP, a stamtąd do medyków w całej Polsce. Listę placówek, do których przekazane zostaną zakupione przez Orkiestrę materiały, znaleźć będzie można na stronach internetowych Fundacji – zapewnia Anna Orzech, rzeczniczka WOŚP.

Zobacz też: Sypią się kary za brak maseczek. Policja zdradza, ile mandatów nałożyła w stolicy

Wczoraj w siedzibie Fundacji Jurka Owsiaka nastąpiło natomiast symboliczne przekazanie Orkiestrze 25 zestawów ultrasonograficznych, stanowiących darowiznę od firmy Philips Polska. Sprzęt ten trafi przede wszystkim do 25 szpitali przekształconych w zakaźne, zlokalizowanych m.in. w Poznaniu, Warszawie, Krakowie i Katowicach. Wartość darowizny to około 1,2 mln zł. Jej dodatkowym elementem jest pakiet szkoleń dla lekarzy z zakresu diagnostyki płuc i serca oraz ogólnej diagnostyki ultrasonograficznej.

ZOBACZ TEŻ: Jurek Owsiak ma specjalny plan na Pol’and’Rock Festival. “Będziemy jedynym takim festiwalem na świecie”

Fundacja WOŚP od połowy marca prowadzi działania związane z COVID-19. Zamówiła już dla polskich szpitali m.in. 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 71 respiratorów czy 2,6 mln trójwarstwowych maseczek chirurgicznych, 75 tys. przyłbic i 10 tys. masek sportowych, które mogą służyć w charakterze wielorazowych masek ochronnych. Fundacja otrzymała także w darze trzy tys. masek sportowych, 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, dwa pulsoksymetry ręczne, 25 zestawów USG, a także trzy zestawy EKG. Do tej pory Fundacja WOŚP przekazała około 50 mln zł na wsparcie walki z epidemią koronawirusa w Polsce.

Zostaw komentarz