Wojewoda małopolski zarażony koronawirusem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

fot. zdjęcie ilustracyjne © PAP / Leszek Szymański fot. zdjęcie ilustracyjne

Łukasz Kmita w piątek został powołany na stanowisko wojewody małopolskiego przez premiera Mateusza Morawieckiego na miejsce odwołanego Piotra Ćwika. W środę wieczorem wojewoda dowiedział się, że osoba, z którą się kontaktował, ma wynik dodani testu na koronawirusa. Chodziło o posła Prawa i Sprawiedliwości z Olkusza Jacka Osucha.

„W trosce o bezpieczeństwo współpracowników i podległych służb – wojewoda małopolski niezwłocznie skontaktował się z właściwym miejscowo powiatowym inspektorem sanitarnym. Wszystkie zaplanowane spotkania zostały odwołane” – podał urząd wojewódzki.

Zgodnie z procedurą stosowaną w takich sytuacjach wojewoda Kmita – jako osoba „z kontaktu” został objęty kwarantanną domową. Najbliżsi współpracownicy wojewody oraz osoby, z którymi w ostatnim czasie miał on kontakt, zostały lub niebawem zostaną objęte nadzorem epidemiologicznym. Dalsze kroki urząd będzie podejmował zgodnie z zaleceniami Inspekcji Sanitarnej.

Wojewoda jest też w stałym kontakcie z małopolskim państwowym wojewódzkim inspektorem sanitarnym Jarosławem Foremnym i na bieżąco zapoznaje się z sytuacją epidemiczną w Małopolsce. Trwają m.in. analizy dotyczące uruchomienia kolejnego szpitala jednoimiennego w Małopolsce oraz wypracowania modelu opieki nad pacjentami pozostającymi w izolacji domowej, który pozwoliłby odciążyć Szpital Uniwersytecki w Krakowie.

Zostaw komentarz