Wodne szaleństwo na kieleckim zalewie. Rozpoczął się Festiwal Sportów Wodnych [ZDJĘCIA, FILM]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Pokazy psa ratownika, rejs jachtem żaglowym, wyścigi kajakowe, w łodziach wiosłowych oraz w rowerach wodnych oraz możliwość z darmowego korzystania z kajaków, żaglówek i rowerków wodnych. To tylko niektóre z licznych atrakcji, z którym można korzystać na rozpoczętym w sobotę, 20 czerwca nad kieleckim zalewem, Festiwalu Sportów Wodnych i bezpieczeństwa na obszarach wodnych.

Ratownicy ze świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego pogotowia ratunkowego, którzy są pomysłodawcami festiwalu, dostarczyli sprzęt wodny ze swojej bazy w Cedzynie. Do dyspozycji mieszkańców są kajaki, rowerki wodne, łodzie wiosłowe i żaglowe. W sobotę, czyli w pierwszy dzień festiwalu, nad kielecki zalew wybrały się całe rodziny z dziećmi. To przede wszystkim maluchy z wielką ciekawością słuchały wskazówek ratowników dotyczących resuscytacji krążeniowo-oddechowej i roli, jaką spełniają kamizelki w trakcie korzystania ze sprzętów wodnych

Festiwal Sportów Wodnych nad kieleckim zalewem będzie trwał jeszcze w niedzielę, 21 czerwca, od godziny 11 do 18. Wstęp jest bezpłatny. Głównym celem festiwalu jest edukacja mieszkańców Kielc w zakresie bezpiecznego wypoczynku podczas tegorocznych wakacji. Wydarzenie odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Źródło:

Zostaw komentarz