Wisła Kraków wydała oficjalny komunikat ws. Błaszczykowskiego. Jest już po badaniach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

– Kapitan Białej Gwiazdy Jakub Błaszczykowski, który z powodu urazu przedwcześnie opuścił murawę w starciu z Górnikiem Zabrze, jest już po badaniach medycznych. Diagnostyka wykazała, że pomocnik doznał uszkodzenia mięśnia dwugłowego – poinformowała Wisła Kraków w oficjalnym komunikacie, opublikowanym na stronie internetowej klubu.

Zobacz wideo SSC Napoli – SPAL 3:1. Asysta Arkadiusza Recy [ELEVEN SPORTS]

Przypomnijmy, że Jakub Błaszczykowski w meczu z Górnikiem Zabrze po jednym z przegranych pojedynków biegowych musiał opuścić boisko. Zmienił go Rafał Boguski. Kapitan Wisły nie miał wówczas wesołej miny, bo to był ból w nodze, który dobrze zna. Problemy z mięśniem dwugłowym uda miał już nie raz w prawej, jak i w lewej nodze.

Błaszczykowski został poddany zabiegom rehabilitacyjnym

Jak poinformowała Wisła Kraków, Jakub Błaszczykowski został poddany zabiegom rehabilitacyjnym. Nie określono daty jego powrotu na boisko, bo będzie on uzależniony od postępów w regeneracji mięśnia. Wydaje się jednak, że udało się uniknąć najgorszego scenariusza, czyli przymusowego zakończenia sezonu z powodu kontuzji. Z drugiej strony, może się jednak okazać, że jego powrót do składu nie będzie konieczny, bo “Biała Gwiazda” może już w najbliższej kolejce zapewnić sobie utrzymanie w ekstraklasie.

Przeczytaj także:

Zostaw komentarz