Wielka Brytania w historycznym dołku. Tak źle nie było od 1963 r.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

– Rząd Wielkiej Brytanii pożyczył w maju rekordową kwotę 55,2 miliarda funtów, w efekcie czego dług publiczny po raz pierwszy od 1963 roku przekroczył 100 proc. PKB – podał w piątek rzecznik brytyjskiego urzędu statystyczny ONS, cytowany przez PAP.

Wspomniana kwota jest aż dziewięć razy wyższa od tej, która Londyn pożyczył w maju ubiegłego roku. Jest to tez największa kwota od 1993 r., kiedy w ogóle ONS zaczął prowadzić statystyki pokazujące sytuacje w poszczególnych miesiącach.

Wakacje w Polsce czy za granicą? Biura podróży reagują na sytuację

Jak zauważa Polska Agencja Prasowa, w kwietniu i maju Wielka Brytania zaciągnęła długi na kwotę 103,7 mld funtów. To o 87 mld więcej niż w analogicznym okresie 2019 r.

Tak gigantyczne pożyczki sprawiły, że ostatecznie dług publiczny kraju wzrósł do 1,95 biliona funtów. To aż 100,9 proc. PKB Wielkiej Brytanii. Jest on o ponad 20 punktów procentowych wyższe od tego z maja zeszłego roku.

Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju

Zniesienie zakazu handlu w niedzielę. Emilewicz: “Nie widzimy konieczności”

Szczególnie drogie jest subsydiowanie przez rząd pensji pracowników, którzy ze względu na pandemię są na obowiązkowych urlopach. W Londynie ocenia się jednak, że program choć drogi, pozwala uniknąć wzrostu bezrobocia, co byłoby dla gospodarki na Wyspach jeszcze gorsze.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze

irytujące

Napisz komentarz

1h temu

TowatA tam takie bzdury. Japonia ma 250%? 270%? Prawda jest taka ze zmienia system monetarny. Bo tego co dzieje sie na świecie to nie ma szans spłacić.

27 min. temu

JaroDodrukują pieniędzy i będzie git.

11 min. temu

PmDobrze ze Polska ma sie dobrze. Prawie nie ma korony, gospodarka kwitnie. Oby tak dalej.

Rozwiń komentarze (3)

Źródło:

Zostaw komentarz