Większość poradni Szpitala Uniwersyteckiego wraca do pracy

Podziel się

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

W okresie przejściowym, tj. do czasu całkowitego uruchomienia funkcjonowania poradni, pacjenci będą przyjmowani po wcześniejszym potwierdzeniu wizyty oraz określeniu jej trybu (wizyta osobista lub teleporada) przez pracowników centralnej rejestracji. “Prosimy o oczekiwanie na kontakt telefoniczny (najczęściej odbywa się on na dwa dni przed planowanym terminem wizyty” – czytamy na stronie Szpitala Uniwersyteckiego.

Osoby, które utraciły termin wizyty w poradni w wyniku ogłoszonej pandemii COVID-19, będą informowane o nowym planowanym przyjęciu.

  • Więcej informacji z Krakowa: tutaj

– Wszystko jest zabezpieczone, nie powodu żeby pacjenci w jakikolwiek sposób czuli się zaniepokojeni tym, że przychodzą do “szpitala covidowego”. Pamiętajmy, że miejsca, gdzie przybywają “pacjenci covidowi”, są miejscami oznaczonymi, nie ma możliwości żeby ktoś przez przypadek tam trafił – podkreślił dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego Marcin Jędrychowski w wypowiedzi dla Radia Kraków.

Zgodnie z informacjami podanymi w niedzielę przez tę rozgłośnię, do pracy w Szpitalu Uniwersyteckim wraca też Zakład Diagnostyki Obrazowej. Oprócz zabiegów ratujących życie wykonywane mają być także zabiegi planowe. Szpital rozpoczął też – jak poinformowało Radio Kraków – przekształcanie wybranych oddziałów, przywrócono już z “covidowego” oddział neurologii.

Żródło

Zobacz więcej

Uncategorized

Od czwartku otwarte kolejne filie Biblioteki Kraków

Od czwartku, 28 maja czytelnicy będą mogli korzystać z kolejnych trzech filii Biblioteki Kraków. Ponownie zapraszają filie: nr 15 przy ul. Dobrego Pasterza 100, nr 18 przy ul. Siemaszki 31 oraz nr 40 przy ul.

Uncategorized

Miasto dba o bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego

W związku epidemią koronawirusa i ograniczonym ruchem na ulicach wprowadzane są zmiany w jego organizacji, mające poprawić bezpieczeństwo. To odpowiedź na wnioski mieszkańców, organizacji i odpowiednich służb, a także na audyt bezpieczeństwa ruchu drogowego i

Uncategorized

#KochamKrakówzDomu, czyli Kocham Kraków z Wzajemnością w sieci

Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami „Kocham Kraków z Wzajemnością” – Małopolskie Dni Osób z Niepełnosprawnościami od ponad dwudziestu lat przybliża mieszkańcom Krakowa życie osób z niepełnosprawnościami i udowadnia, ze nie ma rzeczy niemożliwych. Tegoroczna edycji przenosi

Newsy

“Po 6 sierpnia Polska może nie mieć prezydenta”

© Fotorzepa, Jerzy Dudek – Może być tak, że Polska nie będzie miała prezydenta, konstytucja przewiduje taką sytuację. Ja bym się tego nie obawiał – mówił w TVN24 marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki. Grodzki pytany