“Wie to tylko Pan Bóg i Jarosław Kaczyński”. Ciekawy głos polityka PiS

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Europoseł Ryszard Czarnecki nie ma pewności, jak potoczą się losy Zjednoczonej Prawicy. Polityk PiS zaznacza jednocześnie, że wcześniejsze wybory nie byłyby korzystne dla nikogo.

Politycy PiS w Sejmie © PAP / Radek Pietruszka Politycy PiS w Sejmie

– Na ten moment, w sobotnie, wczesne popołudnie, to koalicja jest. Jednak nie wiadomo oczywiście, czy będzie istnieć dalej, zwyciężyły tu na razie partykularne interesy koalicjantów. O tym, czy koalicja będzie istniała wie tylko Pan Bóg i Jarosław Kaczyński – mówi Czarnecki w rozmowie z “Super Expressem”.

Eurodeputowany PiS nie wierzy we wcześniejsze wybory. – One nie są na rękę nikomu. Ani podzielonej i słabej opozycji, ani naszym koalicjantom. My, jako PiS, też się do nich nie palimy – stwierdził. Zaznaczył przy tym, że dużo bardziej prawdopodobny jest rząd mniejszościowy. – Wadą takiego rozwiązania jest to, że do tej pory w Polsce było ono realizowane rzadko, kończyło się to zazwyczaj porażką obozów rządzących. To rozwiązanie w Polsce rzadkie i kończyło się przegraną tych, którzy rządy mniejszościowe sprawowali. A więc taki wariant ma swoje wady. Ale w niektórych krajach, na przykład Skandynawii, rządy mniejszościowe są rzeczą normalną – dodaje.

Trwa kryzys w koalicji rządzącej. Konflikt między PiS-em a Solidarną Polską wybuchł po głosowaniu ws. noweli ustawy o ochronie zwierząt. Posłowie partii Ziobry zagłosowali “przeciw” tzw. Piątce dla zwierząt, a w piątek padła seria wypowiedzi działaczy zarówno jednej, jaki i drugiej partii z których wynika, że negocjacje koalicyjne zostały zerwane.

“To jest Fuzia”. Poseł PiS głosował wbrew partii, teraz publikuje nagranie z kotem

Prof. Dudek: Nie wykluczam sojuszu PiS z Solidarną Polską, ale bez Ziobry

Zostaw komentarz