Warszawa: Napadł na ochroniarzy z nożem w ręku. Wcześniej 12 lat spędził w więzieniu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Jak przekazała rzeczniczka bemowskiej policji, do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym ze sklepów na warszawskim Bemowie. Według informacji przekazanych funkcjonariuszom do sklepu wszedł 45-latek, który napadł na pracowników ochrony.

– Na miejscu funkcjonariusze ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna skradł dwie butelki alkoholu i wyszedł ze sklepu nie płacąc za towar – poinformowała policjantka.

– Dalej akcja potoczyła się dynamicznie. Na jego zachowanie zareagował pracownik ochrony i wybiegł za mężczyzną na parking. Napastnik, trzymając w ręku alkohol, groził mu pozbawieniem życia. Został jednak ujęty. 45-latek nie dawał jednak za wygraną i w pomieszczeniu służbowym wyjął nóż i wymachiwał nim w kierunku ochroniarzy krzycząc, że ich zabije” – tłumaczyła.

Wskazała, że mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. – Okazało się, że w sierpniu br. opuścił areszt śledczy, a w zakładzie karnym przebywał łącznie 12 lat – podała.

Podejrzany usłyszał w prokuraturze zarzuty kradzieży rozbójniczej w warunkach recydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Zostaw komentarz