W Sejmie padł strzał. Strażnik postrzelił się podczas czyszczenia broni

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Strzał padł ok. godz. 12. Na miejsce niemal od razu przybyła policja i pogotowie. Przybyła również prokuratura, która bada sprawę. Jak na razie śledczy odmawiają komentarza.

Według nieoficjalnych informacji postrzał był wynikiem nieszczęśliwego wypadku. Broń służbowa miała wypalić strażnikowi podczas czyszczenia i zranić go w nogę – twierdzi informator stacji.

– W karetce umieszczono rannego w nogę funkcjonariusza Straży Marszałkowskiej. Odjechała na sygnale – poinformował TVN24.

– W odpowiedzi na liczne pytania przedstawicieli mediów, potwierdzamy, że w niedzielę 31 stycznia, podczas rutynowych czynności służbowych wykonywanych przez funkcjonariusza Straży Marszałkowskiej, doszło do postrzału. Wypadek miał miejsce w strefie zamkniętej, do której dostęp posiadają wyłącznie funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej, w budynku niebędącym główną częścią kompleksu sejmowego. Należy podkreślić, że w żadnej mierze nie było zagrożone bezpieczeństwo osób postronnych. Aktualnie trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Szczegóły sprawy bada dowództwo Straży Marszałkowskiej, a także Prokuratura i Policja, zgodnie z obowiązującymi przepisami – powiedział Onetowi Andrzej Grzegrzółka z Centrum Informacyjnego Sejmu.

Źródła: Onet, TVN24.pl

Zostaw komentarz