Utrudnienia na A4 będą mniejsze. Zjazd na Zakopane zamknięty tylko w nocy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Nie przez całą dobę, a tylko między godziną 21 a 5 zamknięty będzie zjazd z autostrady w stronę Zakopanego podczas remontu wiaduktu na ulicy Zakopiańskiej. ZDMK zaktualizował podawane wczoraj informacje.

Przypomnijmy: w poniedziałek 22 czerwca rozpoczyna się remont wiaduktu na ulicy Zakopiańskiej, nad linią kolejową i autostradą. Remontowana będzie dolna część wiaduktu: pracami objęte zostaną trzy przęsła, wzmocnione zostaną również belki nośne. Dla kierowców jeżdżących ulicą Zakopiańską, nie będzie zmian w ruchu. Natomiast na utrudnienia muszą się nastawić kierowcy korzystający z autostrady.

Początkowo była mowa o tym, że remont wymusi zamknięcie zjazdu z autostrady w kierunku Zakopanego (z północnej jezdni autostrady, czyli tej w stronę Katowic). To wiązałoby się z objazdem przez węzeł Kraków Skawina i ulicę Skotnicką, na której w godzinach szczytu już teraz tworzą się korki.

Udało się jednak zmienić te zamierzenia. W środę ZDMK poinformował, że zjazd z autostrady będzie niedostępny tylko w godzinach od 21 do 5.

Zwężenia i zmiany pasów

Aktualne pozostają natomiast informacje dotyczące układu pasów.

– w ciągu dnia, w godzinach 5:00–21:00, część ruchu będzie przeniesiona na przeciwległą jezdnię. Na północnej jezdni autostrady będzie dostępny tylko jeden pas, natomiast na jezdni południowej wyznaczony będzie jeden pas do jazdy w stronę Katowic oraz dwa pasy w kierunku Rzeszowa.

– w nocy, w godzinach: 21:00–5:00, cały ruch zostanie poprowadzony jezdnią południową, a północna będzie całkowicie zamknięta. Układ pasów będzie następujący: jeden pas w kierunku Katowic i dwa w kierunku Rzeszowa.

Tak będzie na ok. trzykilometrowym odcinku autostrady, mniej więcej od wiaduktu na ulicy Kąpielowej.

Z właściwego pasa

Jak zwraca nam uwagę Michał Pyclik z ZDMK, kierowcy planujący zjechać w ciągu dnia w stronę Zakopanego muszą wcześniej wybrać właściwy pas. Będzie to możliwe tylko z tego pasa, który będzie poprowadzony jezdnią północną. Ci, którzy pojadą pasem wewnętrznym, a więc zostaną wyprowadzeni na przeciwległą jezdnię, nie będą mieli możliwości skrętu. Jeśli się zagapią, zostaje im tylko objazd przez węzeł Kraków Skawina.

To pierwszy z trzech etapów planowanych prac. Kolejne będą wprowadzane w miesięcznych odstępach czasu i będą się wiązały z korektami organizacji ruchu.

Źródło:

Zostaw komentarz