Ukradł ponad 5 km przewodów elektrycznych, grozi mu do pięciu lat więzienia

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Jak poinformowała we wtorek mł. asp. Sandra Chuda z KPP w Szamotułach (Wielkopolskie), kilka dni temu policjanci z wronieckiego komisariatu otrzymali zgłoszenie, że w nocy nieznany sprawca ukradł około 370 metrów przewodu elektrycznego, który był wykorzystywany przy pracach związanych z modernizacją linii kolejowej.

– Dodatkowo, zawiadamiający poinformował też, iż wcześniej – w okresie od 3 do 6 maja – nieznany sprawca ukradł 200 m takiego samego kabla. Do kradzieży doszło we Wronkach, na placu przy ul. Sierakowskiej – podała Chuda.

Policjanci ustalili, że na monitoringu został zarejestrowany mężczyzna ubrany w czarną bluzę z kapturem. Miał jednak zasłoniętą twarz, więc nie było możliwe rozpoznanie go. – Policjanci popracowali nad zebranymi materiałami i zrobili rozeznanie w terenie. Ustalili, jakim samochodem mógł poruszać się sprawca. Jedną z wytypowanych osób był 32-letni mieszkaniec Wronek – podkreśliła Chuda.

Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania; przyznał się, że to on skradł przewody elektryczne i sprzedał je na skupie złomu. Policjanci zabezpieczyli należącą do niego m.in. piłę do metalu.

– 32-latek trafił do policyjnego aresztu. W trakcie zbierania materiałów dowodowych przez wronieckich dochodzeniowców okazało się, iż mężczyzna mógł mieć na sumieniu więcej kradzieży. Podczas przesłuchania, funkcjonariusze przedstawili mu 4 zarzuty kradzieży przewodów elektrycznych. Do wcześniejszych kradzieży doszło w okresie od lipca do sierpnia 2019 roku oraz od grudnia 2019 do stycznia tego roku – wskazała Chuda.

Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Jak podała policja, łączne straty poniesione przez poszkodowaną firmę, to prawie 48 tys. zł. W sumie łupem złodzieja padło ok. 5,6 kilometra przewodów.

(pmd)

żródło:

Zostaw komentarz