“Tyle prawdy”. Zborowski odcina się od Zatoki Sztuki

Podziel się

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Wiktor Zborowski © PAP / Andrzej Rybczyński Wiktor Zborowski

Aktor Wiktor Zborowski był jedną ze znanych osób, które włączyły się w akcję obrony sopockiej Zatoki Sztuki. Jak ujawnił film “Nic się nie stało”, to właśnie w tym lokalu miała działać szajka pedofilska.

Przez lata celebryci i biznesmeni bawili się w popularnej sopockiej Zatoce Sztuki. Sylwester Latkowski ujawnia w filmie “Nic się nie stało” mroczne kulisy funkcjonowania tego lokalu, w którym miało dochodzić do wykorzystywania seksualnego nieletnich. Młode dziewczęta poniżej 15. roku życia wyszukiwał “Krystek”, jednak według Latkowskiego stał się on jedynie kozłem ofiarnym, a inne osoby, które brały udział w procederze, nie poniosły żadnych konsekwencji. Jedną z takich osób ma być Marcin Turczyński ps. Turek, właścicel Zatoki Sztuki. Choć Turczyński usłyszał zarzuty, nigdy nie trafił do aresztu “Krystek” obiecywał nastolatkom pracę, kusił imprezami, jednak kiedy nie chciały spełniać życzeń jego i innych mężczyzn, spotykały się z agresją i groźbami. Jedna z dziewcząt nie wytrzymała nękania i popełniła samobójstwo. Do wykorzystywania nieletnich miało dochodzić w Trójmieście w latach 2007-2015. Afera wybuchła w 2015 roku. W aferę kryminalną wplątanych miało być kilkoro celebrytów, w tym Kuba Wojewódzki, Borysz Szyc i Jarosław Bieniuk.

Jednocześnie w dokumencie pokazano serię zdjęć gwiazd, które broniły lokalu przed likwidacją. Wśród nich była fotografia aktora Wiktora Zborowskiego.

Zborowski: Gdybym wiedział…

Aktor opublikował na swoim Facebooku krótkie oświadczenie w tej sprawie.

“Kilka lat temu wystąpiłem w Zatoce Sztuki razem z kilkorgiem koleżanek i kolegów w koncercie piosenek Wojtka Młynarskiego. Wojtek prowadził ten koncert. Rzeczywiście napisałem „Tak dla Zatoki Sztuki” pod swoim zdjęciem. Gdybym wiedział wtedy jak paskudne rzeczy tam się działy, nie napisałbym i nie wystąpił. Tyle prawdy” – czytamy w poście.

Zobacz więcej

Newsy

“Po 6 sierpnia Polska może nie mieć prezydenta”

© Fotorzepa, Jerzy Dudek – Może być tak, że Polska nie będzie miała prezydenta, konstytucja przewiduje taką sytuację. Ja bym się tego nie obawiał – mówił w TVN24 marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki. Grodzki pytany

Newsy

Wypadek pod Warszawą. Dwie osoby poszkodowane. Droga zablokowana

© East News/Jakub Walasek (zdjęcie ilustracyjne) Wypadek pod Warszawą. Dwie osoby poszkodowane. Droga zablokowana W Łomiankach na trasie S7 w kierunku Gdańska samochód osobowy uderzył w barierki. W wypadku poszkodowane są dwie osoby. Droga jest