Tusk: Opozycja, która podwyższa wynagrodzenie złej władzy, nie ma racji bytu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

© Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja GazetaOpozycja, która złej władzy podwyższa wynagrodzenie i to w czasie kryzysu, nie ma racji bytu – ocenił b. premier Donald Tusk. “Ogarnijcie się, proszę” – zaapelował.

We wpisie na Twitterze Tusk napisał: “Perfect Timing Day: przyznać wielkie podwyżki prezydentowi, rządowi i parlamentowi w rocznicę strajku 1980, w czasie rewolucji u najbliższego sąsiada, w szczycie pandemii, kiedy zaczyna się głęboka recesja”.

Później dodał: “Opozycja, która złej władzy podwyższa wynagrodzenie, i to w czasie kryzysu, nie ma racji bytu. Po prostu. Ogarnijcie się, proszę”.

 

Posłowie przeprowadzili w piątek dwa czytania projektu noweli podwyższającej wynagrodzenia dla samorządowców, parlamentarzystów i osób zajmujących kierownicze stanowiska. O przejściu do drugiego czytania zdecydowali w głosowaniu – 347 posłów było za niezwłocznymi dalszymi pracami, 21 przeciw, a siedem osób wstrzymało się od głosu.

Sejm jeszcze w piątek będzie głosował nad podwyższeniem m.in. zarobków najważniejszych osób w państwie. Zamiast mnożnika kwoty bazowej corocznie określanej w ustawie budżetowej, mają być one powiązane z wynagrodzeniami sędziów Sądu Najwyższego.

Zmiany mają wprowadzić też miesięczne wynagrodzenie dla pierwszej damy – na poziomie 0,9-krotności wynagrodzenia sędziego SN.

Zostaw komentarz