“Tulipan” z Dolnego Śląska żył równocześnie z czterema kobietami. Oszukał je na 10 mln zł

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

'Tulipan' z jedną ze swoich ofiar © fot. Polsat News ‘Tulipan’ z jedną ze swoich ofiar Tomasz K. przez kilkanaście lat żył równocześnie z czterema kobietami, z którymi miał dzieci i prowadził “normalne, rodzinne życie”. Wyłudzał od swoich partnerek pieniądze i przejmował ich nieruchomości, a każda z nich myślała, że jest “tą jedyną”. – Jak to do mnie dotarło, to poczułam się jakbym żyła na innej planecie, jakby życie toczyło się poza mną – mówi jedna z poszkodowanych. 

Tomasz M. nazywany “Tulipanem” z Dolnego Śląska wciąż jest na wolności, choć ma na swoim koncie wielokrotne oszustwa. Mężczyzna przez kilkanaście lat był w związku z czterema kobietami jednocześnie. Wszystkie z nich oszukiwał – postawiono łącznie 12 zarzutów, a śledczy póki co nie są w stanie odzyskać ponad 10 milionów złotych, które wyłudził od swoich ofiar. Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu “Państwo w Państwie” w Polsat News.

“Tulipan” z Dolnego Śląska żył z czterema kobietami równocześnie. “To niewiarygodne”

49-letni Tomasz M. ma z partnerkami czworo dzieci – z każdą z nich prowadził z pozoru normalne życie rodzinne – obiecywał wspólną przyszłość, wyjeżdżał na wakacje. Z jedną ze swoich ofiar żył przez 17 lat, z inną – 9. Ofiary opisują, że jedyną podejrzaną kwestią były jego częste wyjazdy służbowe – to najprawdopodobniej wtedy spędzał czas z pozostałymi rodzinami. Do tej pory nie wiadomo, jak udawało mu się pogodzić spędzanie z kobietami świąt czy sylwestra. – Nie wiem, jak on decydował, gdzie będzie, chyba drogą losowania – opowiada w Polsat News jedna z ofiar “Tulipana”, Anna Chmielewska. – Jak to do mnie dotarło, to poczułam się jakbym żyła na innej planecie, jakby życie toczyło się poza mną. To niewiarygodne – mówi inna z jego byłych partnerek.

Tomasz K. manipulował swoimi partnerkami i namawiał je do brania na niego pożyczek, przejmował też należące do nich nieruchomości. Oszukał kobiety łącznie na ponad 10 milionów. – Mamy córkę Wiktorię, która ma 10 lat. Oszukał mnie na około milion złotych. Walczę o dom, o byt – mówi jedna z poszkodowanych kobiet.

Tomasz K. nie płaci alimentów na swoje dzieci i nie przyznaje się do nich. Oszukiwał także swoich partnerów biznesowych. Ciąży na nim 12 zarzutów, ale mężczyzna wciąż pozostaje na wolności. Zastosowano wobec niego jedynie poręczenie majątkowe, ma także zakaz opuszczania kraju i obowiązek meldowania się na komisariacie. Grozi mu 8 lat więzienia. Choć mężczyzna oficjalnie nie ma żadnego majątku, to prowadzi wystawny tryb życia i jeździ drogimi samochodami. Aktualnie ma nową partnerkę, z którą niedawno wziął ślub – opisują reporterzy “Państwa w Państwie”.

Zostaw komentarz