Trzech pracowników MPK z koronawirusem. 2 wyzdrowiało, a 1 motorniczy jest chory

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

U trzech pracowników miejskiego przewoźnika testy potwierdziły zakażenie koronawirusem. – W każdym z tych przypadków było to spowodowane kontaktem z osobami spoza miejsca pracy.– informuje rzecznik Marek Gancarczyk.

Od początku pandemii domową kwarantanną zostało objętych 28 pracowników lub osób współpracujących z MPK. 23 po wyznaczonych dwóch tygodniach izolacji, zgodnie z decyzją sanepidu, wróciło do pracy, a pięć nadal przebywa na kwarantannie 

Dwóch z trzech chorych pokonało już wirusa. Cały czas walczy z nim motorniczy z zajezdni w Nowej Hucie.

– MPK podejmuje wiele działań w trosce o bezpieczeństwo pasażerów, klientów i pracowników. Każdego dnia wszystkie pojazdy są dokładnie dezynfekowane, prowadzący nadal samodzielnie otwierają drzwi na każdym przystanku. Cały czas, zgodnie z zaleceniami sanepidu, w pojazdach nie jest włączana klimatyzacja – mówi Gancarczyk.

Mierzenie temperatury

Przewoźnika podkreśla, że prowadzący mają obowiązek wietrzenia pojazdów podczas postoju na pętlach, a każdy z pracowników wyposażony jest w środku ochrony osobistej.

– Każda osoba ma codziennie mierzoną temperaturę. Nikt, kto ma podwyższoną temperaturę nie może rozpocząć pracy. Nadal w pojazdach są wydzielone strefy bezpieczeństwa w rejonie kabiny, która oddziela prowadzących i pasażerów oraz prowadzona jest dezynfekcja pomieszczeń, w których przebywają pracownicy – dodaje rzecznik MPK.

Źródło:

Zostaw komentarz