Trzaskowski o próbie organizacji “niedemokratycznych wyborów”: Nie ułaskawię ludzi łamiących prawo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Rafał Trzaskowski © Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta Rafał Trzaskowski Rafał Trzaskowski © Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta Rafał Trzaskowski

Prezydent Warszawy i kandydat na prezydenta RP z ramienia Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zapowiedział w poniedziałek, że jako prezydent “nie ułaskawi ludzi”, którzy “próbowali organizować niedemokratyczne wybory”.

– Z niepokojem, a nawet z oburzeniem obserwuję, że niektórzy politycy próbują te trudne czasy wykorzystać, żeby budować fortuny rodzinne, z kolegami, żeby wykorzystywać trudne czasy i moment, w którym wszyscy martwimy się o bezpieczeństwo, miejsca pracy, żeby z tego i na tym budować swój osobisty zysk – mówił w poniedziałek w rozmowie z dziennikarzami prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, cytowany przez portal 300polityka.pl.

Jak dodał, “z równym oburzeniem obserwuje tych, którzy tę trudną sytuację próbują wykorzystać do doraźnych politycznych celów i próbowali organizować niedemokratyczne wybory”. – Jako prezydent RP nigdy nie ułaskawię ludzi, którzy łamali prawo w taki sposób – zapowiedział.

Trzaskowski za Kidawę-Błońską. Czy zarząd PO sugerował się wewnętrznymi badaniami?

Jak dodał Trzaskowski, cytowany przez portal Interia.pl na podstawie doniesień PAP, “byli w Polsce ludzie, którzy mieli przygotować niedemokratyczne wybory, osłabiając nieprawdopodobnie państwo polskie”.

– I jeżeli niezależne sądy podejmą decyzje wobec odpowiedzialności tych ludzi, to ja, jako prezydent Rzeczypospolitej na pewno się nie zawaham i ich nie ułaskawię – zaznaczył.

Rafał Trzaskowski za Małgorzatę Kidawę-Błońską

W piątek Małgorzata Kidawa-Błońska zrezygnowała ze startu w wyborach prezydenckich. Koalicja Obywatelska wskazała nowego kandydata – prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Jego kandydatura będzie musiała być poparta 100 tys. podpisów.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek nie ogłosiła jeszcze nowego terminu wyborów.

Zostaw komentarz