Trzaskowski: im więcej będą nam rządzący rzucali kłód pod nogi, tym będziemy silniejsi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Kandydat opozycji na prezydenta konferencję rozpoczął od głośnego ostatnio tematu skandalu w Trójce. Briefing odbył się pod siedzibą TVP.

– Z oburzeniem obserwujemy to, co dzieje się w radiowej Trójce. Wychowaliśmy się na audycjach Wojciecha Manna i Liście Przebojów. W tej chwili niszczy się Trójkę i telewizję publiczną – za mną TVP, która została w 100 proc. upartyjniona. Stała się miejscem, z którego sieje się nienawiść i szczuje się ludzi – mówił Rafał Trzaskowski.

Dodał, że “TVP finansowana z pieniędzy podatnika, otrzymała miliardy złotych po to, żeby siać partyjną propagandę” i stwierdził, że te pieniądze powinny być przeznaczone na ochronę zdrowia, “bo to jest teraz najważniejsze.

Trzaskowski zapowiedział, że musi zostać przeprowadzona rozmowa na temat tego, jak powinny wyglądać media publiczne w Polsce. Za wzór postawił brytyjską telewizję BBC.

Prezydent stolicy pytany był o nadchodzące wybory prezydenckie. – Walka o prezydenturę Rzeczpospolitej to będzie walka o prawdę. Nowa polityka musi być oparta o wartości i przywracaniu słowom ich prawdziwego znaczenia – stwierdził Trzaskowski.

– Mam nadzieję, że rządzący wyciągnęli wnioski z tego, co się działo podczas organizacji wyborów. Gdyby nie twarde stanowisko opozycji i samorządowców, to wybory odbyłyby się 10 dni temu – mówił. – Wszyscy widzimy, że rządzący się przestraszyli tego, że będą to demokratyczne wybory. Oni będą nam rzucać pod nogi, ale czym więcej będą ich rzucać, tym my będziemy silniejsi.

– Mam nadzieję, że nadchodzące wybory będą demokratyczne i zgodne z kodeksem wyborczym i że czas na zbieranie podpisów dla nowych kandydatów będzie taki, jak przewidziano w kodeksie wyborczym – powiedział kandydat na prezydenta.

(pp)

Zostaw komentarz