Transferowy hit Cagliari. Wielka nauka dla Sebastiana Walukiewicza

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Rok temu Diego Godin po dziewięciu latach pełnych sukcesów opuścił Atletico Madryt i na zasadzie wolnego transferu trafił do Interu Mediolan. W drużynie Antonio Conte miał stworzyć fantastyczną trójkę stoperów wraz z Milan Skriniarem i Stefanem de Vrijem. Urugwajczyk grał jednak poniżej oczekiwań. Było wiele głosów, że doświadczony obrońca nie mógł się odnaleźć z w systemie z trzema środkowymi obrońcami. Dlatego wiosną Conte coraz więcej szans, kosztem Godina, dawał Alessandro Bastoniemu. Teraz 34-latek odchodzi z Interu i trafi do Cagliari, które nie zapłaci za niego ani eurocenta. 135-krotny reprezentant Urugwaju podpisał trzyletni kontrakt.

Zobacz wideo Tak Napoli radzi sobie bez Arkadiusza Milika [ELEVEN SPORTS]

Na Sardynii spotka Sebastiana Walukiewicza, który właśnie zainaugurował drugi sezon w Serie A. W poprzednim sezonie Polak wystąpił w szesnastu spotkaniach. Teraz liczy na więcej, jednak konkurencja będzie duża. Oprócz Godina, o pierwszy skład walczą:  Luca Ceppitelli, Fabio Pisacane i Ragnar Klavan.

Jeszcze rok temu Godin był uznawany za jednego z najlepszych stoperów świata, więc Polak powinien być zadowolony, że będzie miał możliwość wspólnych treningów i gry z tak uznanym zawodnikiem. To powinno się mu opłacić w przyszłości, bo Urugwajczyk słynie z pełnego profesjonalizmu. 

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj też:

Zostaw komentarz