“Totalna klapa”. Budka wyszedł, gdy rozmawiano o wotum nieufności wobec Sasina

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
© Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

W czasie, gdy sejmowa komisja ds. Energii i Skarbu Państwa rozpatrywała wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, szef Platformy Obywatelskiej, Borys Budka, wyszedł z sali. Politycy Zjednoczonej Prawicy krytykują jego zachowanie.

Przypomnijmy, że na początku maja klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej złożył wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Wniosek ten jest związany z organizacją wyborów prezydenckich 2020, w tym z drukiem 30 milionów pakietów wyborczych bez podstawy prawnej.

“Działania podejmowane przez wicepremiera Jacka Sasina doprowadziły do absolutnego chaosu wyborczego, konstytucyjnego i demokratycznego w Polsce. […] Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, piastując tak ważne stanowisko koniunkturalnie, działa w sposób zagrażający bezpieczeństwu Polaków i demokratycznemu ustrojowi Rzeczpospolitej Polskiej. Kieruje się przy tym jedynie własnym interesem politycznym, wbrew dobru Ojczyzny i obywateli” – czytamy we wniosku posłów KO.

Janusz Kowalski: Borys Budka czmychnął pod naporem argumentów Jacka Sasina

We wtorek 26 maja odbyło się posiedzenie komisji ds. Energii i Skarbu Państwa, podczas którego rozpatrywano i opiniowano wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Jacka Sasina. W trakcie tego spotkania przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka wyszedł z sali, co nie umknęło uwadze polityków związanych z obozem Zjednoczonej Prawicy.

– Pan Borys Budka oczywiście uciekł w czasie, kiedy pan wicepremier Jacek Sasin w sposób merytoryczny, punkt po punkcie, rozbijał argumentację Borysa Budki [dotyczącą – przyp red.] tego wniosku – można powiedzieć z prasówki, bo to nie jest żaden wniosek o wotum nieufności. […] Borys Budka nie potrafi nawet przygotować dobrze przygotowanego wniosku w oparciu o akty prawne, o przepisy – powiedział wiceminister aktywów państwowych, Janusz Kowalski.

We wpisie na Twitterze Kowalski stwierdził, że Borys Budka “czmychnął” ze spotkania komisji “pod naporem argumentów” wicepremiera Jacka Sasina, a opisywaną sytuację nazwał “totalną klapą totalnej opozycji”.

Wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki stwierdził z kolei, że “po panu przewodniczącym Borysie Budce zostało jedynie puste krzesło”, a przewodniczący komisji Marek Suski powiedział, że lider PO “być może uciekł pod wrażeniem argumentów”

“Domagają się merytorycznej debaty, a składają wniosek, uzasadniając go wycinkami z gazet ( ŻADNEGO odniesienia do przepisów?); gdy padają merytoryczne, prawne argumenty chowają głowę w piasek i uciekają. Taka jest Platforma Obywatelska. Nie bądź jak Borys Budka” – napisał na Twitterze poseł Rafał Bochenek.

Czytaj także:

Zostaw komentarz