Tomasz Rożek odchodzi z Trójki. Ze stacją żegnają się też kolejni pracownicy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Tomasz Rożek

Tomasz Rożek

© fot. kadr/youtube.com

Dziennikarz naukowy Tomasz Rożek odchodzi z Trójki. Na antenie stacji prowadził audycję “Pytania z kosmosu”. To kolejne odejście pracownika po unieważnieniu piątkowej Listy Przebojów po tym, jak na pierwszym miejscu znalazła się piosenka “Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika Staszewskiego.

Rożek jest popularyzatorem nauki, prowadził m.in. “Sondę 2” w TVP, a także autorem książek.

Trójka. Odchodzi Tomasz Rożek, a także inni

– Dziś ze słuchaczami Trójki pożegnał się Tomasz Rożek- taką informację podał profil zrzeszający fanów “dawnej” Trójki – “Ratujmy Trójkę”.  Poinformował także o odejściu innych pracowników Programu Trzeciego Polskiego Radia – Filipa Jaślara,  Łukasza Błąda i Krzysztofa Szubzdy.

Już kilka dni temu Rożek przeciwstawił się temu, co dzieje się w Trójce. “Przez wiele lat pracowaliśmy na to, byście mogli słuchać Trójki z przyjemnością. Żeby to było dobre i mądre radio. Teraz musimy zaprotestować. Przeciwko odebraniu stacji wiarygodności. Przeciwko skandalicznemu traktowaniu dziennikarzy. Przeciwko cenzurze. Przeciwko sukcesywnemu niszczeniu radia” – pisał, podobnie jak inni protestujący dziennikarze, i dodawał:

Mamy dość wystawiania Trójki na nieustanne zarzuty zakłamywania rzeczywistości i ingerencji polityków. Stało się za dużo. Dość! Stoimy murem za Markiem Niedźwieckim i Bartoszem Gilem.

Trójka. Byli prezesi TVP i PR we wspólnym oświadczeniu: Takie media publiczne nie mają racji bytu >>

Tomasz Rożek jest szefem działu “Nauka i gospodarka” w tygodniku “Gość Niedzielny”, w serwisie You Tube ma własny kanał “Nauka. To lubię”. Od marca 2016 do grudnia 2018 roku prowadził program “Sonda 2”, nową wersję programu “Sonda” – był to program popularnonaukowy emitowany na antenie Telewizji Polskiej od 8 września 1977 do 29 września 1989 toku, prowadzony przez Zdzisława Kamińskiego i Andrzeja Kurka. Niestety, obaj prowadzący zginęli w wypadku samochodowym koło Raciborza 29 września 1989. Auto prowadził Andrzej Gieysztor, który również poniósł śmierć.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz serwis “Nauka w Polsce” Polskiej Agencji Prasowej uhonorowało Rożka w 2008 tytułem Popularyzatora nauki, a w kwietniu 2020 Tomasz Rożek otrzymał nagrodę rady programowej Polskiego Radia za audycję “Pytania z kosmosu”. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych Naukowi.pl.

Dziennikarze odchodzą z Trójki po unieważnieniu Listy Przebojów z 15 maja, po tym, jak na pierwszym miejscu znalazł się utwór “Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika. Ze stacją rozstali się m.in. dyrektor muzyczny Piotr Metz, prowadzący Listę Przebojów Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona, Piotr Kaczkowski, Agnieszka Obszańska, Michał Olszański czy Marcin Kydryński.

Po aferze z piosenką Kazika z Trójki odchodzi Piotr Metz. Pokazał nocnego SMS-a od dyrektora stacji >>

Zostaw komentarz