“To prowokacja”. Białoruś nie wpuściła Biedronia

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Robert Biedroń © PAP / Marcin Obara Robert Biedroń

Europoseł Robert Biedroń, przewodniczący delegacji Parlamentu Europejskiego ds. relacji z Białorusią zapowiedział wczoraj, że dziś uda się z wizytą na Białoruś. Celem wizyty miało być m.in. spotkanie z zatrzymanymi przez białoruskie władze obywatelami UE i przedstawicielami białoruskiego rządu. Europosłowi z Polski towarzyszył sprawozdawca PE ds. Białorusi Petras Austrevicius z Litwy. Wizyta na Białorusi miała potrwać do niedzieli.

– Będziemy mieli szereg spotkań. Ta wizyta ma na celu zorientować się w sytuacji, która – jak wiemy z doniesień medialnych – jest trudna. Niestety ze strony białoruskiej mamy ograniczenie, jeśli chodzi o przekazywanie informacji – tłumaczył na konferencji prasowej.

Okazuje się jednak, że Białoruś nie wpuściła europosła na swoje terytorium. – Misja nie doszła do skutku. Nie jest to sygnał do dialogu Białorusi z UE. W PE przygotowywana jest już rezolucja w sprawie białoruskich władz. Polityka wobec tego kraju musi zostać zweryfikowana (…) Wizyta delegacji Parlamentu Europejskiego na Białorusi miała przecież na celu wyrażenie solidarności z narodem białoruskim – mówił Biedroń.

Premier ogłosił plan ws. Białorusi. Chodzi m.in. o wsparcie niezależnych mediów

“Kilkanaście godzin tortur i znęcania się”. Wstrząsająca relacja Polaka wypuszczonego z białoruskiego aresztu

Zostaw komentarz