To już oficjalnie: Ważny polityk PiS powołany do zarządu NBP

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Adam Lipiński i Marta Gajęcka otrzymali od prezydenta nominacje na członów zarządu Narodowego Banku Polskiego.

Andrzej Duda i Adam Lipiński podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim © Krzysztof Sitkowski / KPRP Andrzej Duda i Adam Lipiński podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim

Uroczystość odbyła się w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim. Poinformowano o tym w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej kancelarii Andrzeja Dudy.

Adam Lipiński, poseł i wiceprezes PiS, były pełnomocnik rządu ds. równego traktowania, otrzymał od prezydenta akt powołania do zarządu NBP z dniem 4 listopada 2020 roku. Lipiński będzie również wiceprezesem banku.

Z kolei Marta Gajęcka, członek Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej, a także doradca społeczny prezydenta, wjedzie do zarządu NBP 1 stycznia 2021 roku.

Z danych udostępnionych w ubiegłym roku przez Narodowym Bank Polski wynika, że prezes NBP zarabia średnio 63,5 tys. zł miesięcznie, a członkowie zarządu – po 49,5 tys. zł.

W skład zarządu wchodzą: prezes NBP, jako przewodniczący, oraz od 6 do 8 członków, w tym dwóch wiceprezesów banku. Obecny skład zarządu wygląda następująco: Adam Glapiński (prezes NBP), Marta Kightley (wiceprezes NBP), Anna Trzecińska (wiceprezes NBP), Andrzej Kaźmierczak, Ryszard Kokoszczyński, Piotr Pogonowski i Paweł Szałamacha.

Fundacja Obamy wybrała dwie osoby z Polski. Oto nazwiska

Zostaw komentarz