Timmermans ponownie na kwarantannie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Frans Timmermans © By Christian Michelides, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=78809611 Frans Timmermans

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans, który w KE odpowiedzialny jest za tzw. Europejski Zielony Ład, ponownie poddał się domowej kwarantannie, ponieważ miał bliski kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

“Po tym jak osoba, z którą miałem bliski kontakt, otrzymała pozytywny wynik testu na Covid-19, poddałem się izolacji i pracuję w domu. Zostanę tam, czekając na niezbędne testy i ukończenie wymaganego okresu kwarantanny”

– napisał Timmermans na Twitterze.

To kolejny urzędnik unijny wysokiego szczebla, który trafił na domową kwarantannę po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem.

W ubiegłym tygodniu musiał się na nią udać komisarz UE ds. handlu Valdis Dombrovskis. Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel poddał się również samoizolacji po kontakcie z zakażonym ochroniarzem i w efekcie zaplanowany na ubiegły tydzień szczyt unijny musiał zostać przełożony.

Timmermans znalazł się na dobrowolnej kwarantannie domowej już po raz drugi w związku z kontaktem z osobą, u której zdiagnozowano koronawirusa. Komisja Europejska, największa instytucja unijna, która zatrudnia ponad 30 tys. osób, pracuje obecnie w trybie zdalnym. Część urzędników musi jednak przychodzić do biur.

» Kliknij i zobacz komentarze pod artykułem lub skomentuj na niezalezna.pl

Zostaw komentarz