Tesla wystrzeliła. Ponad 1000 dol. za akcję. Jest najdroższym producentem aut

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Tesla idzie jak burza. Po tym jak w środę około godziny 10 rano akcje koncernu na amerykańskiej giełdzie przebiły poziom 1000 dol., cena akcji rosła i wciąż utrzymuje się wysoko. Za jedną trzeba obecnie zapłacić 1013 dol. i 29 centy.

Tym samym należąca amerykańska firma zdetronizowała dotychczasowego lidera wśród koncernów samochodowych – Toyotę, która od początku roku tanieje.

Obecnie wartość Tesli szacuje się na 187,80 mld dol., podczas gdy japoński koncern spadł poniżej 180 mld dol.

Twórcą Tesli jest miliarder Elon Musk, nazywany magnatem z Doliny Krzemowej. Ten nietuzinkowy wizjoner, multimilionerem jest od 23. roku życia, kiedy za ponad 300 mln dol. odsprzedał prawa do Zip2, oprogramowania napisanego wraz z bratem pod szyldem pierwszej swojej firmy.

(Fot: NASDAQ)

Zobacz start rakiety Elona Muska:

Mimo gigatycznego majątku Musk jednak pobiera pensji jedynie dolara rocznie. Skąd więc taka fortuna? Tworzą ją właśnie pakiety akcji oraz premie uznaniowe wypłacane przez zarządy jego nowatorskich firm: Tesla Motors, SolarCity, SpaceX.

komentarze

irytujące

Napisz komentarz

wczoraj (21:50)

AnanasZeby stworzyc paypala i ozenic to z ebayem to raczej geniusz nie jest potrzebny a raczej uklady i znajomosci na najwyzszym szeblu, pewnie na innych … Czytaj całość

wczoraj (21:45)

PinokioNo a w Polsce musiałby oddać na: plus 500, 13 emerytura i inne objawy kiełbasy wyborczej PIS. PIS straszy, że jak opozycja wygra będzie kryzys … Czytaj całość

wczoraj (21:43)

CiekawyTrochę sztuczna ta wartość… Jakim cudem przeciętny samochód może kosztować 300k PLN?

Rozwiń komentarze (5)

Źródło:

Zostaw komentarz