Tęczowa flaga na pomniku Jana Pawła II. Będzie postępowanie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Tęczowa flaga na pomniku Jana Pawła II. Będzie postępowanie © Tomasz Jastrzebowski/REPORTER (zdj. ilustracyjne) Tęczowa flaga na pomniku Jana Pawła II. Będzie postępowanie

Będzie postępowanie w związku z zawieszeniem tęczowej flagi na pomniku Jana Pawła II – poinformował w czwartek oficer prasowy z Komendy Rejonowej Policji w Śródmieściu nadkom. Robert Szumiata.

W środę na twitterowym profilu ruchu Obywatele RP zamieszczono materiał wideo. Widać na nim, jak kilka osób zakłada tęczową flagę na pomnik Jana Pawła II, znajdujący się przy kościele Wszystkich Świętych na pl. Grzybowskim. 

Zobacz także

Wiadomo, gdzie przebywa Margot. Odwiedziła ją współpracowniczka Bodnara

Zawiesili tęczową flagę na pomniku Jana Pawła II. Będzie postępowanie

Dwie kobiety, stojąc na postumencie, próbowały założyć flagę na pomnik. W tle słychać było męski głos, który zachęcał, aby umieścić ją na papieskim krzyżu.

Nadkom. Robert Szumiata poinformował, że w związku z tym czynem policjanci prowadzą czynności. “Kiedy zostaną one zakończone, będzie (wszczęte – PAP) postępowanie” – powiedział.

Pod koniec lipca na kilku pomnikach w Warszawie zawieszono tęczowe flagi. Jedną z nich umieszczono na figurze Chrystusa dźwigającego krzyż, która znajduje się przed bazyliką św. Krzyża. Policja prowadzi postępowanie ws. obrazy uczuć religijnych.

O piątkowe protesty środowisk LGBT zapytano byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Źle oceniam te protesty. Radykalizacja jest niedobra i tyle. W moim przekonaniu środowiska LGBT mają święte prawo walczyć o swoje prawa, podmiotowość, tolerowanie i szacunek dla nich. Natomiast niektóre ze środków, które są przez te środowiska podejmowane dają argument, żeby z drugiej strony była taka agresja i nietolerancja z jaką mamy do czynienia

– powiedział Kwaśniewski w rozmowie z tygodnikiem “Wprost”.

Zobacz także

Protest LGBT w Warszawie. Jedna osoba zatrzymana, aktywiści blokowali policję

RadioZET.pl/PAP

Zostaw komentarz