Szczepionka na COVID-19 w postaci plastra. Aplikacja za pomocą 400 igieł

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Naukowcy z University of Pittsburgh ogłosili, że mają potencjalną szczepionkę chroniącą przed koronawirusem. Występuje pod postacią niedużego plastra i została przetestowana na myszach. Substancja pozwoliła wytworzyć zwierzętom wystarczająco dużo przeciwciał specyficznych dla SARS-CoV-2, żeby go zneutralizować – informuje Geek Week.

Takie podejście pozwala również na łatwe skalowanie w celu modyfikacji dawki oraz masowej produkcji, a do tego umożliwia przechowywanie w temperaturze pokojowej, więc odpada choćby skomplikowany proces transportu z wykorzystaniem chłodziarek.

 

ZOBACZ: Rosjanie rozpoczynają testy szczepionki przeciwko koronawirusowi

 

Myszy, po podaniu szczepionki, wytwarzały odporność w ciągu 2 tygodni i choć z oczywistych względów nie wiadomo, jak będą one wyglądały długoterminowo, to wszystko wskazuje na to, że podobnie jak wcześniejsze szczepienia tego typu, wystarczy ono na co najmniej rok ochrony. Naukowcy złożyli już stosowne wnioski, żeby jak najszybciej zacząć testy na ludziach, bo normalnie cały proces zająłby pewnie co najmniej rok czasu, ale w obecnej sytuacji mają nadzieję na szybsze działanie.

msl/ GeekWeek.pl, medicalxpress

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Źródło:

Zostaw komentarz