Studio tatuażu – pomysł na własny biznes

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Z roku na rok, w Polsce możemy zaobserwować coraz większe problemy z bezrobociem. Wydawać by się mogło, że niezależnie od tego, jakie mielibyśmy wykształcenie, będziemy mieć poważne problemy ze znalezieniem pracy. Niestety, ale większość pracodawców chciałaby, żeby ich pracownicy byli młodzi, kreatywni, ale jednocześnie mogli pochwalić się długoletnim doświadczeniem na podobnym stanowisku.

Wysokie wymagania, połączone ze stosunkowo niskimi  zarobkami, a czasami także ze złymi warunkami pracy nie działają na ludzi zachęcająco. Dlatego też, z roku na rok ludzie są coraz bardziej skorzy do tego, aby otworzyć swój własny biznes. Pomimo tego, że zazwyczaj jest to bardzo czasochłonne i wymaga sporych nakładów finansowych, to w bardzo szybkim czasie możemy zacząć uzyskiwać w ten sposób wysokie dochody – szczególnie, jeśli uda nam się wyrobić solidną pozycje na rynku.

Bardzo dobrym, chociaż nieco niedocenianym rodzajem własnej działalności jest stworzenie studia tatuażu. Tego typu usługi stają się coraz bardziej popularne – do niedawna, tatuaże w Polsce kojarzone były głównie z subkulturami więziennymi, jednak dzięki spopularyzowaniu ich w mediach, ludzie chętniej decydują się na ozdabianie swojego ciała w ten sposób. Co wpływa na fakt, że ten biznes jest tak opłacalny?

Przede wszystkim, są to wysokie ceny tatuaży. Za mały, czarno-biały tatuaż, studia pobierają opłatę około 200-300zł, co po odliczeniu ceny materiałów i pensji dla artysty daje solidny zarobek, około 100zł. Samo wyposażenie studia tatuażu nie jest też przesadnie drogie – wystarczą 2 -3 maszynki na początek, umeblowanie i maszyna do sterylizacji – łączny koszt tych elementów nie powinien przekroczyć 20-30 tysięcy złotych.

Największym problemem mogą być jednak kwestie prawne – związane z pozwoleniem sanepidu, jednak mimo tego, studio tatuażu jest rewelacyjnym pomy

Zostaw komentarz