Strażacy i epidemiolodzy pomogą szkołom chronić się przed wirusem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Dyrektorzy krakowskich szkół przygotowują się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W wypracowaniu bezpiecznych metod pracy i nauki pomogą im strażacy i epidemiolodzy. Poprowadzą oni cykl szkoleń dla kadry kierowniczej szkół, organizowany przez Miasto Kraków.

– Szkolenia odbędą się w ramach współpracy ze Szkołą Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie i będą dotyczyły m.in. dobrych praktyk w reżimie sanitarnym. Co ważne dla dyrektorów szkół, prelegentami będą osoby świetnie zorientowane w obowiązujących procedurach i znające praktyczne rozwiązania – mówi zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki Anna Korfel-Jasińska.

Jak dodaje, szkolenia będą obejmować sześć godzin dydaktycznych. Nie zabraknie czasu na dyskusję oraz wyjaśnienie przez specjalistów kwestii nieoczywistych dla osób zarządzających szkołami oraz ich pracowników.

Warto przypomnieć, że Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie – jako jedna z niewielu – kontynuowała działalność w czasie epidemii. Zdołała się również uchronić przed ryzykiem zakażenia. Teraz swoim doświadczeniem strażacy podzielą się ze szkołami, w których przygotowywane są już tzw. izolatoria. Szkoły zaopatrują się także w środki dezynfekujące i indywidualne środki ochrony osobistej dla pracowników. Dokumenty wewnętrzne, takie jak statuty czy regulaminy, są natomiast analizowane pod kątem zmian pozwalających na podjęcie skutecznych działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się epidemii COVID-19.

pokaż metkę

Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA

Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska

Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej

https://cityon.pl/krakow

Zostaw komentarz