Spędził 72 dni na zamkniętym lotnisku! Piłkarz mógł się poczuć jak Tom Hanks

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Randy Juan Muller musiał mieszkać w terminalu lotniska w Mumbaju od 21 marca do 3 czerwca po tym, gdy z powodu pandemii koronawirusa odwołano jego lot do Ghany. – Po ogłoszeniu blokady w Indiach planowałem wrócić do domu. Kupiłem nawet bilet lotniczy na 30 marca z Mumbaju do Ghany przez Kenię. Ale zanim mogłem wrócić, rząd odwołał wszystkie loty międzynarodowe i utknąłem tutaj – przyznał Muller.

Zobacz wideo Jak dużo dzieli Lewandowskiego od rekordu Muellera? [Naszym Okiem]

W tym czasie polegał jedynie na życzliwości personelu lotniska i policji. Jadł w tym czasie głównie smażony ryż, który otrzymał w tym czasie od osób obecnych na lotnisku.- Prywatny personel ochrony dał mi “samosas” (indyjska przekąska – przyp.red). Mężczyźni z Centralnego Biura Ochrony dali mi trochę pieniędzy na zakup jedzenia. Jednak szybko mi ich zabrakło, ponieważ na lotnisku wszystko jest drogie, więc próbowałem zaoszczędzić – opisywał swoją sytuację.

Jadł ryż i spędzał czas w sztucznych ogrodach

– Spędzał czas w fantazyjnych, sztucznych ogrodach lotniska i jakoś kupował jedzenie ze straganów – powiedział Rahul Kanal, pracownik biura Yuva Sena, czyli młodzieżówki jednej z partii nacjonalistycznych, która pomogła piłkarzowi. Jeden z użytkowników Twittera poinformował o losie Mullera ministra turystyki Maharashtra (trzeci pod względem wielkości i drugi pod względem liczby ludności stan indyjski – przyp.red) Aadityi Thackeray’a, a ten skontaktował się z piłkarzem i pomógł mu przenieść się do hotelu.

Jego niesamowita opowieść wyglądała bardzo podobnie z postacią graną przez Toma Hanksa w filmie “Terminal” z 2004 roku. Hanks grał wówczas turystę z Europy Wschodniej, który utknął na lotnisku Kennedy’ego w Nowym Jorku. – Wziąłem inspirację od Toma Hanksa. Budziłem się wcześnie, brałem prysznic i chodziłem po ogrodzie – opisał swoją codzienność.

Przeczytaj także:

Zostaw komentarz