Sondaż: Konfederacja przed Lewicą. Najbardziej traci PSL

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Spadek poparcia dla Lewicy i PSL, rośnie poparcie dla Konfederacji – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar.

© Fotorzepa/ Jerzy Dudek

Wśród ankietowanych poparcie dla Zjednoczonej Prawicy zadeklarowało 37 proc. ankietowanych. To wzrost o 1 pkt proc. w porównaniu z ostatnim badaniem.

Oddanie głosu na Koalicję Obywatelską deklaruje 23 proc. respondentów – oznacza to wzrost o 2 pkt. proc.

Trzecie miejsce na podium zajmuje Konfederacja – na jej polityków głos chciałoby oddać 11 proc. pytanych – 0 3 pkt. proc. więcej niż w poprzednim badaniu.

Na 4 miejsce spadła Lewica  po spadku o 3 pkt. proc., a z poparciem 8 proc. ankietowanych.

Największą stratę notuje PSL. Partia Władysława Kosiniaka-Kamysza straciła 5 punktów i zyskała poparcie 7 proc. respondentów.

W komentarzu do wyników sondażu Kantar zauważa, że na notowania PiS i Koalicji Obywatelskiej nie wpłynęły znacząco ani zamieszanie z odwołaniem wyborów prezydenckich 10 maja i sposobu , w jaki się to odbyło, ani zmiana kandydata KO, ani afera z zakupem przez rząd milionów maseczek bez atestu, ani sytuacja kultowej niegdyś “Trójki” Polskiego Radia po ingerencji kierownictwa stacji w “Listę Przebojów” Marka Niedźwieckiego.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo w dniach 18-19 maja na reprezentatywnej 954-osobowej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski.

Zostaw komentarz