Służby przechwyciły dwa tysiące sztuk podrabianej odzieży za ponad milion zł

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

To efekty śledztwa funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej i Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Te dwie formacje od pewnego czasu prowadzą wspólną walkę z nielegalnym procederem, polegającym na wprowadzaniu do obrotu podrabianej odzieży, kosmetyków i pasmanterii, “udających” produkty znanych światowych marek. Tym razem namierzyli duże ilości takiego nielegalnego towaru.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jak Trzaskowski chce zebrać 100 tys. podpisów?

– Funkcjonariusze ustalili, że w jednej z miejscowości na terenie województwa mazowieckiego może znajdować się odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Na terenie wytypowanej posesji w Raszynie mundurowi ujawnili i zabezpieczyli ok. dwa tys. sztuk podróbek, w tym bluzy, koszulki, spodnie, buty i torebki. Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanego towaru to ponad 1,1 mln zł – informują KPP w Wołominie i Izba Administracji Skarbowej w Lublinie.

Mundurowi przesłuchali w tej sprawie już jedną osobę. To 44-letnia obywatelka Bułgarii. Jak zapowiadają służby, to nie koniec działań w tej sprawie. Funkcjonariusze ustalają, skąd pochodził towar, dokąd miał trafić i kto brał udział w tym procederze.

Zostaw komentarz