Słonecznie w większości kraju, spodziewane burze w górach. Prognoza na sobotę

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Dziś w większości kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie i południu kraju może nastąpić okresowy wzrost zachmurzenia. W tych obszarach może dojść do przelotnych opadów deszczu. W górach i obszarach podgórskich można spodziewać się burz, którym lokalnie mogą towarzyszyć opady z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm w obszarach górskich, ale w Beskidzie Śląskim i Żywieckim do 20 mm.

Temperatura maksymalna będzie się dzisiaj wahać od 24 st. C do 29 st., C. Najchłodniej będzie w obszarach podgórskich Karpat, tam termometry mogą pokazać. około 23 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Jak informuje IMGW nad Europą dominują płytkie ośrodki niżowe, między innymi nad Węgrami, Niemcami, Francją, Kanałem La Manche i Zatoką Biskajską. Stosunkowo głęboki wyż przemieszcza się przez północną Skandynawię. Słaby wyż z centrami nad Białorusią, południowym Bałtykiem oraz Morzem Północnym rozciąga się od Morza Czarnego po Atlantyk. Polska jest w zasięgu wspomnianego wyżu, tylko na zachodzie i południu kraju zaznacza się wpływ ośrodków niżowych.

Jak będzie w nocy?

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na południu kraju zachmurzenie umiarkowane lub duże i tam przelotne opady deszczu, a w Karpatach także burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. Temperatura minimalna od 10 st. C miejscami na północnym wschodzie do 17 st. C w Małopolsce i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

(kp)

Zostaw komentarz