Śląsk. Zabił mężczyznę i podpalił mieszkanie. Policja zatrzymała podejrzanego

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Policjanci z komendy w Tychach zatrzymali 47-latka podejrzanego o zabójstwo dokonane 17 lat temu. © fot. Śląska Policja Policjanci z komendy w Tychach zatrzymali 47-latka podejrzanego o zabójstwo dokonane 17 lat temu.Policjanci z komendy w Tychach zatrzymali 47-latka podejrzanego o zabójstwo dokonane 17 lat temu. © fot. Śląska Policja Policjanci z komendy w Tychach zatrzymali 47-latka podejrzanego o zabójstwo dokonane 17 lat temu. Policjanci z komisariatu w Tychach doprowadzili do ustalenia i zatrzymania mężczyzny, który jest podejrzany o zabójstwo, do którego doszło 17 lat temu. Decyzją sądu 47-latek został zatrzymany i obecnie przebywa w areszcie.

Policjanci z komendy w Tychach doprowadzili do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 65-latka w 2003 roku. Zatrzymany 47-latek jest znany policji – mężczyzna był wielokrotnie karany za inne przestępstwa, m.in. kradzieże i uszkodzenie ciała innych osób.

Po 17 latach zatrzymano mężczyznę podejrzanego o brutalne morderstwo w Tychach

Do zabójstwa doszło 20 września 2003 roku w Tychach. Nieznany wówczas sprawca dopuścił się zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Po zamordowaniu 65-latka napastnik podpalił mieszkanie ofiary, by zatrzeć ślady.

Jak podaje polsatnews.pl po ugaszeniu pożaru okazało się jednak, że zwłoki 65-latka są w stanie, który umożliwiał ustalenie obrażeń. Ofiara miała wiele ran zadanych różnymi przedmiotami – na przykład nożem i tłuczkiem.

Dzięki wykorzystaniu najnowszych technik śledczy mogli ustalić nowe dowody w sprawie. Po wytypowaniu potencjalnego sprawcy okazało się, że materiał genetyczny mężczyzny pasuje do śladów zabezpieczonych na miejscu przestępstwa.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci aresztowali 47-latka. Mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Tychach zarzut zabójstwa. Sprawca został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Nie jest także znany motyw zabójstwa.

“Ta sprawa to kolejny przykład, że żaden przestępca nie może spać spokojnie i musi się liczyć z tym, że za swoje przewinienia może zostać ukarany nawet po wielu latach” – napisano w komunikacie Śląskiej Policji. 

Policja eskortowała konwój z pomocą humanitarną. Na Białoruś trafiło 300 ton sprzętu i środków ochrony

Czytaj także

Policja użyła paralizatora wobec 42-latka, mężczyzna zmarł. Sprawę bada prokuratura

Gostyń. Lekarka chciała przeprowadzić zabieg u 2,5-latka. Była pod wpływem alkoholu

Lublin. Próbował wykorzystać kobietę na klatce schodowej. Policja szuka mężczyzny

Zostaw komentarz