Skandaliczna oprawa kibiców Lecha Poznań dotarła aż do Kolumbii. “Ogromne kontrowersje”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Tuż przed rozpoczęciem meczu 34. kolejki między Lechem Poznań a Legią Warszawa (2:1) kibice Kolejorza wywiesili kontrowersyjną oprawę. Przedstawiała ona znanego zbrodniarza i barona narkotykowego – Pablo Escobara. Hasło “Pelota o plomo”, czyli “piłka albo ołów” znalazło się w podpisie oprawy kibiców Lecha Poznań. To oczywiście sparafrazowane słynne hasło Escobara, który mówił “plata o plomo” – “pieniądze albo ołów” – gdy zastraszał swoich kontrahentów i wspólników. Escobar, nazywany “królem kokainy”, był swego czasu jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Zmarł w 1993 roku w czasie szturmu Delta Force w Medellin. Jak się okazało, oprawa polskich kibiców dotarła nawet do Kolumbii.

Zobacz wideo Zaskakująca porażka pod koniec sezonu. Milan – Juventus 4:2. Skrót meczu [Eleven Sports]

O oprawie napisał kolumbijski dziennik “El Heraldo”. – Gigantyczna oprawa wywołała ogromne kontrowersje w Polsce, gdzie wielu ludzi interpretowało to jako presję na zawodników Lecha Poznań. Polska jest jednym z krajów, który pozwala kibicom być na stadionach w trakcie pandemii COVID-19 – czytamy w artykule. Z kolei “El espectador” dodaje, że kibice Lecha odpalili racę.

Praktycznie każda duża gazeta odniosła się do sytuacji z Polski, ale artykułu sprowadzały się do dwóch, trzech informacyjnych zdań.

Zostaw komentarz