Singapur: Zdrowi dowiedzieli się, że są chorzy. Przez pomyłkę

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

© AFP PHOTO / SINGAPORE MINISTRY OF MANPOWER Singapur przeprosił 357 osób chorych na COVID-19, które otrzymały błędną informację o tym, że ponowne badanie na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 dało u nich wynik pozytywny.

W Singapurze wykryto jak dotąd 28343 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 i 22 zgony z powodu COVID-19.

W całym kraju do 1 czerwca obowiązuje reżim kwarantanny w związku z epidemią koronawirusa. 

Ministerstwo Zdrowia Singapuru w poniedziałek wieczorem poinformowało, że w czasie testowania systemu informatycznego w ramach działań, które miały go usprawnić, 357 osobom, u których wcześniej wykryto COVID-19 wysłano informację, że kolejny test na obecność koronawirusa, któremu ich poddano, dał wynik pozytywny.

Resort zdrowia przeprosił za “wszelkie niedogodności i niepokój” spowodowany przekazaną informacją.

Informację o pozytywnym teście na obecność koronawirusa otrzymały na pewno dwie osoby, które były chore na COVID-19, ale wróciły do zdrowia i zostały wypisane ze szpitala – informuje ChannelNewsAsia.

Zobacz także: 

Odtwórz ponownie wideo

NASTĘPNY

 • Palacze bardziej narażeni na Covid-19

  Palacze bardziej narażeni na Covid-19

  Według nowych badań palenie może podnieść ryzyko zapadnięcia na Covid-19 poprzez podniesienie poziomu enzymu, który umożliwia koronawirusowi dostęp do komórek płuc – poinformował Bloomberg. Badania przeprowadzili uczeni z Kanady.

  Logo PAPPAP
 • Jak poprawnie nałożyć i zdjąć maseczkę

  Jak poprawnie nałożyć i zdjąć maseczkę

  Główny Inspektorat Sanitarny zamieścił na swoich stronach instrukcję, jak poprawnie nałożyć i zdjąć maseczkę. Podkreśla w niej, aby przed założeniem maseczki zadbać o czystość dłoni – umyć je wodą z mydłem lub zdezynfekować płynem na bazie alkoholu.

  Logo PAPPAP
 • Czego w epidemii najbardziej boją się Polacy?

  Czego w epidemii najbardziej boją się Polacy?

  Psycholodzy zbadali nastroje Polaków związane z epidemią koronawirusa. Poziom lęku związany z epidemią COVID-19 jest dość wysoki. Znaczna większość badanych boi się, że zachoruje ktoś im bliski (73 proc.). Obawiają się też przepełnionej służby zdrowia (72 proc.), albo kryzysu finansowego (71 proc.).

  Logo PAPPAP

NASTĘPNY

NASTĘPNY

Zostaw komentarz