Siedmiu słowackich nastolatków nielegalnie przekroczyło granicę

Podziel się

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

– Nastolatkowie tłumaczyli, że wyszli na wycieczkę. Nie pamiętali, że w związku z pandemią koronawirusa przywrócona została tymczasowo kontrola graniczna, nie wiedzieli też, że weszli na teren Polski – mówiła Kądziołka.

Żaden z młodych ludzi nie miał przy sobie dokumentów. Ich tożsamość ustalono za pośrednictwem Sekcji Centrum Współpracy Policyjnej i Celnej w Barwinku. Nieletni zostali przekazani funkcjonariuszom słowackiej policji. Ze względu na wiek nastolatkowie nie poniosą odpowiedzialności za wykroczenie.

Polscy pogranicznicy przypominają, że przekraczanie granicy z Republiką Słowacji możliwe jest obecnie tylko w dwóch miejscach. W województwie małopolskim jest to drogowe przejście Chyżne-Trstena, a w województwie podkarpackim Barwinek-Vysny Komarnik.

(AC)

Żródło

Zobacz więcej

Newsy

“Po 6 sierpnia Polska może nie mieć prezydenta”

© Fotorzepa, Jerzy Dudek – Może być tak, że Polska nie będzie miała prezydenta, konstytucja przewiduje taką sytuację. Ja bym się tego nie obawiał – mówił w TVN24 marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki. Grodzki pytany

Newsy

Wypadek pod Warszawą. Dwie osoby poszkodowane. Droga zablokowana

© East News/Jakub Walasek (zdjęcie ilustracyjne) Wypadek pod Warszawą. Dwie osoby poszkodowane. Droga zablokowana W Łomiankach na trasie S7 w kierunku Gdańska samochód osobowy uderzył w barierki. W wypadku poszkodowane są dwie osoby. Droga jest