Sibinj Chorwacja – piękne miejsce na wakację.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Sibinj pieczołowicie odrestaurowane wiele widziało w czasie swej zamierzchłej historii. Dość długo było pod władaniem obcych krajów, co przyczyniło się do zbudowania tam wielu ciekawych powstałych tu zabytków. Co roku, licznie zwiedzane jest przez sporą liczbę turystów z najdalszych regionów świata.

Sibinj to nie tylko miejsce idealne dla dla zwolenników spacerowania wśród zabytków, to również wspaniałe warunki do korzystania ze słońca. Tak jak w całym regionie Kvarner

Sibinj to nie tylko miejsce idealne dla dla zwolenników spacerowania wśród zabytków, to również wspaniałe warunki do korzystania ze słońca. Tak jak w całym regionie Kvarner

Władze miasteczka zauważyły olbrzymi potencjał jaki drzemie we właściwościach turystycznych Sibinj, przyczyniło się to do faktu że dokładnie odbudowano praktycznie każdy mieszczący się tu zabytek, dochowując zarówno pierwotny wygląd, jak i sposób wykonania. Tak dużo budowli nie udało by się tak starannie odrestaurować, gdyby nie pomoc międzynarodowych stowarzyszeń i instytucji, takich jak UNESCO. Odpowiednio dobrze rozwinięta baza turystyczna, a także stale rozwijająca się sieć połączeń autostrad i dróg międzymiastowych sprawia że podróż po Chorwacji jest jedną z szczególnie miłych – również w pełni sezonu gdy Sibinj najeżdża często kilka krotność żyjących w tym miejscu na co dzień mieszkańców.

Spore atrakcję turystyczne, atrakcyjna baza noclegowa i idealne warunki pogodowe, powodują że co roku do Sibinj przybywa dziesiątki tysięcy podróżników, a turystyka stała się głównym źródłem dochodu dla wielu zamieszkujących tu mieszkańców. to jeden z szybciej rozwijających się miejsc Europy, każdy region cieszy się dużym zainteresowaniem w śród urlopowiczów, a Kvarner w szczególności na ich brak nie narzeka. Wpływ na ten fakt ma pewnie sporo czynników, prócz wczesnej tu wymienionych podkreślić należy fakt szczególnie przychylnie nastawionych władz lokalnych oraz mieszkających tu ludzi do przybywających tu gości. Wakacje spędzone w , a zwłaszcza w Kvarner z pewnością będą udane. Drogą można przyjemnie przejechać cały region Kvarner i tym samym spowodować że wakacyjny wyjazd będzie jeszcze bardziej udany. Choć w centrum miasta, starówce i starej części miasta natrafić można najwięcej interesujących i ciekawych turystycznie pomników, to polecamy udać się poza granice miasta Sibinj, bo tam w spokoju bez hałasu natłoku turystów udać się możemy na przepiękny punkt widokowy skąd ujrzeć można piękną panoramę miasta.

Wyliczając liczne zabytki, oszałamiające plaże oraz dobrze przygotowaną infrastrukturę turystyczną, odnieść można wrażenie że jest prawdziwy raj dla przyjezdnych. Ilość atrakcji dla zwiedzających z jaką można tu się spotkać z pewnością uraduje najbardziej wybrednego turystę. Dbałość o detale przyczyniła się do wyjątkowo dużego sukcesu turystycznego, jakie odniosło miasteczko. Aczkolwiek Sibinj to nie tylko miejsce idealne dla dla zwolenników spacerowania wśród zabytków, to również wspaniałe warunki do korzystania ze słońca. Tak jak w całym regionie Kvarner, słynie z szczególnie przyjaznej turystom pogody, niewielkiej ilości opadów oraz stosunkowo dużej ilości słonecznych i gorących dni. Sezon urlopowy, rozpoczyna się tu praktycznie w maju, natomiast zakańcza się pod koniec września.

O fakcie że jest to cudny zakątek Chorwacji popierają badania jakie przeprowadzono na grupie losowo zapytanych turystów zwiedzających Chorwację, którzy przyznali że to nie jest ich pierwszy urlop w tak pięknym mieście jakim jest Sibinj. Wiele atrakcji czekających na przyjezdnych powodują że zapewne część z nich ponownie przyjedzie tu w przyszłym roku. Nawiązując kontakty z turystami odnosi się wrażenie że miasto Sibinj ma coś co sprawia że człowiek odczuwa potrzebę by tu wracać i wracać bez względu na to ile razy był tu w latach poprzednich.

Sibinj jest to jedno z najatrakcyjniejszych miast w Chorwacji, znajduje się w regionie o intrygującej nazwie Kvarner, pochwalić się może ciekawą historią. Pewnie jest to kolejny z czynników które sprawiają że w każde wakacje miasto to zwiedza setki tysięcy turystów z naszej części kontynentu.

Zostaw komentarz